Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

P O L E C A M Y:
„WAKACJE NAD WŁOSKIM ADRIATYKIEM”
11 – 20.07.2014, 10 DNI, KOSZT: 600 ZŁ + 350 EURO

Szczegółowe informacje: 
TEL/FAX (87) 732-81-57, TEL.KOM. 604-498-649

1 DZIEŃ – 11.07 – PIĄTEK


Zbiórka o godzinie 04:00, wyjazd z Ełku – Plac Katedralny. Przejazd do Cieszyna, krótki pobyt w „Mieście Trzech Braci”. Wjazd do Republiki Czeskiej. Obiadokolacja i nocleg na Morawach.

2 DZIEŃ – 12.07 – SOBOTA
Śniadanie, przejazd tranzytem przez Austrię: Wiedeń – Graz – Klagenfurt. Wjazd do Italii w okolicach Tarvisio. Przejazd dawnym rzymskim szlakiem – „Żelaznym Kanałem” przez Furlandię – Wenecję Julijską do Wenecji Euganejskiej, a następnie przez lagunę wenecką, drogą „Strada Romea” wzdłuż Adriatyku do miejscowości wypoczynkowej w okolicach Rimini. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ – 13.07 – NIEDZIELA
Śniadanie, całodzienny pobyt nad morzem – plaża. Obiadokolacja, wieczorny pobyt na średniowieczno – renesansowej starówce z pozostałościami antycznego Forum Romanum w Rimini. Powrót do hotelu na nocleg.

4 DZIEŃ – 14.07 – PONIEDZIAŁEK
Śniadanie, pobyt na plaży. W godzinach popołudniowych wyjazd do Republiki San Marino – „Antycznej Ziemi Wolności”. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ – 15.07 – WTOREK
Śniadanie, wyjazd do Bolonii – „miasta uczonego, wieżowego, tłustego i czerwonego”. Spacer uliczkami i portykami starego miasta. Odwiedzenie słynnej Katedry Św. Petroniusza i Fontanny Neptuna. Czas wolny: możliwość wejścia na krzywą wieżę z piękną panoramą Bolonii. Przejazd do Maranello – miejscowości znanej z produkcji słynnych samochodów marki „Ferrari”. Zwiedzanie Muzeum Ferrari ze wszystkimi modelami bolidów „Formuły I” Michaela Schumachera. Powrót na wybrzeże Adriatyku, obiadokolacja i nocleg. (wstęp do Muzeum Ferrari ok. 13 euro/os.)

6 DZIEŃ – 16.07 – ŚRODA
Śniadanie, całodzienny pobyt na plaży. Dla zainteresowanych wycieczka do parku rozrywki Oltremare - jest cudownym światem Odyseusza, gdzie każda chwila to rozrywka dla dzieci i dla dorosłych. Osobliwy delfin, najsławniejszy we Włoszech, pozwala odkryć magiczny i fascynujący świat wodny. Ogromny park Riccione jest wyjątkowym miejscem, gdzie cuda natury uruchamiają wszystkie zmysły. Jedno z największych delfinariów w Europie jest sercem parku, można podziwiać tu emocjonujące światy wielu gatunków zwierząt w różnych etapach ewolucji, po południu powrót nad morze. Obiadokolacja i nocleg. (wstęp do „Oltremare” ok. 26 euro/os.)


7 DZIEŃ – 17.07 – CZWARTEK
Śniadanie, całodzienny pobyt na plaży. Dla zainteresowanych wycieczka do parku tematycznego „Italia w miniaturze”, po południu powrót nad morze. Obiadokolacja i nocleg. (wstęp do parku ok. 22 euro/os.)

8 DZIEŃ – 18.07 – PIĄTEK
Śniadanie, wyjazd do Rawenny – miasta z najwspanialszymi w Europie Zachodniej mozaikami bizantyjskimi, dawnej stolicy imperium rzymskiego. Odwiedzenie Bazyliki di San Vitale, słynnej barokowej katedry, kościoła Sant’Apollinare Nuovo, San Francesco i grobu Dante Alighieri – twórcy języka włoskiego. Przejazd do Ferrary – jednego z najpiękniejszych miast włoskich wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Spacer ulicami średniowiecznej starówki: Castello Estense, Katedra, romantyczna Via delle Volte. Przejazd w okolice Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ – 19.07 – SOBOTA
Śniadanie, krótki pobyt w Padwie: Bazylika Świętego Antoniego oraz plac Prato della Valle. Przejazd tranzytem przez Austrię do Czech. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ – 20.07 – NIEDZIELA
Śniadanie, Odwiedzenie zespołu parkowo – pałacowego Lednice – Valtice, skarbu światowego dziedzictwa kultury wpisanego 
na listę UNESCO. Powrót do Polski, przyjazd do Ełku w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA: Autokar kl. Turystycznej Pakiet Ubezpieczeń 
Noclegi w hotelach ( pokoje 2,3,4 os.) 
Wyżywienie wg programu 
Opieka pilota 
Przewodnicy miejscowi


Na bilety wstępu należy dodatkowo przeznaczyć około 60 euro 
ZAPISUJĄC SIĘ, NALEŻY PRZELAĆ NA NR KONTA BANKOWEGO BIURA „EMANUEL” KWOTĘ 600 ZŁ ORAZ PODAĆ DO BIURA NA DWA MIESIĄCE PRZED WYJAZDEM: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA, PESEL, SERIĘ I NUMER DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU, TELEFON, POZOSTAŁA, WYMIENIONA KWOTA 350 EURO/1 OS. BĘDZIE ZBIERANA W AUTOKARZE PRZEZ PILOTA
Organizator zastrzega prawo do zmian programu z powodu przyczyn niezależnych.

TEL/FAX (87) 732-81-57, TEL.KOM. 604-498-649

Kanonicy.pl