Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

W najbliższą niedzielę, 22 września 2019 r. będziemy świętować 50-lecie życia zakonnego zakrystianki w kościele Najświętszego Serca Jezusowego – Siostry Sawii Czarnackiej. Uroczysta, jubileuszowa Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 11.30.

Uśmiech, dobry humor, życzliwość – po tym można poznać naszą zakrystiankę, którą urodziła się 6 lutego 1947 r. w Parczewie. Do Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek wstąpiła po ukończeniu szkoły średniej. Po ukończeniu formacji początkowej prawie całe życie zakonne posługiwała w Ełku. Siostra Sawia 26 lat pracowała w Domu Pomocy Dzieciom przy ul. Kilińskiego jako wychowawczyni i świetny kierowca. Od 21 lat jest nierozerwalnie związana z zakrystią w kościele NSJ.

– Pięćdziesiąt lat mojego życia zakonnego to radosna służba Bogu i bliźnim – powiedziała czcigodna  Jubilatka. – Dziękuję przede wszystkim Bogu, za łaskę wytrwania, ale i ludziom, którzy okazują mi tak wiele życzliwości. Módlcie się za mnie, abym w łasce powołania wytrwała do końca życia.

Pierwsza okazja do modlitwy w intencji Siostry Sawii w niedzielę, 22 września. Ponadto zostały zamówione Msze Św. w jej intencji w następujących terminach: 24 grudnia 2019 - godz. 24.00 (Pasterka) - od chóru parafialnego, 28 grudnia 2019 o godz. 18.00 - od Rady Parafialnej, 31 grudnia 2019 o godz. 18.00 - od Żywego Różańca.

Kanonicy.pl