Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Przez cały listopad w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, podobnie jak w innych świątyniach, będą odprawiane tzw. wypominki. To szczególna pamięć o zmarłych, która przy okazji modlitwy różańcowej polega na wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew. Tradycja ta trwa już ponad 1000 lat!

Wypominki miesięczne rozpoczniemy od poniedziałku, 4 listopada o godz. 17.15. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Porządek modlitw na cmentarzu następujący: od godz. 9.00 do godz. 11.00 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami, zaś o godz. 11.00 uroczysta Msza św. połączona z procesją po cmentarzu.

W piątek, 2 listopada –  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na każdej Mszy św. będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych we Mszy św. składkowej. O godz. 10.00 Msza św. na cmentarzu w naszej zakonnej kaplicy również za naszych bliskich zmarłych.

W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę chociażby w myśli za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

Kanonicy.pl