Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Po 40 latach zmieni się wygląd zewnętrzny kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. W latach 1980-81 czerwoną dachówkę ceramiczną zastąpiła miedziana blacha. Ówczesna technologia wytrzymała cztery dekady. Niestety – pod blachą nie zastosowano materiału izolującego czy zabezpieczającego, więc po latach pojawiły się przecieki przy okazji opadów atmosferycznych. Folie i aluminiowe wanny nie są w stanie należycie ochronić świątyni – sklepienia czy posadzki, która jest mokra praktycznie po każdym opadzie deszczu. Prace zabezpieczające nie na wiele się zdały. Ekspertyza wykazała, że niezbędny jest kapitalny remont dachu.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku w latach 2018-2019 roku zabiegała o środki zewnętrzne na remont dachu. Dofinansowanie udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 i w 2019 roku rozpoczęły się prace przygotowawcze. Obecnie wokół kościoła konstruowane jest drewniane rusztowanie, które pomoże dekarzom w pracach na wysokościach. Zgodnie z umową do 15 sierpnia 2020 roku blachę zastąpi nowa dachówka ceramiczna.

Remont dachu pochłonie ok. 1,1 mln złotych. Wkład własny Parafii NSJ to ok. 300 tys. złotych. Z serca dziękujemy za dotychczas składane ofiary na potrzeby kościoła! Dziękujemy wszystkim, którzy dbają w ten sposób o piękno naszej świątyni i właściwe funkcjonowanie parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy składają ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca. To ofiara przeznaczona właśnie na cele remontowe. Dobrodziejom, którzy chcą się włączyć w powyższe dzieło podajemy numer konta parafii, na które można przelewać darowizny na nowy dach: PKO BP 47 1020 4724 0000 3202 0027 1221.

Kanonicy.pl