Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca lutego. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
2. Dzisiaj w Polskim Kościele obchodzony jest dzień pokuty za grzechy pijaństwa. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. W środę, 26 lutego wypada Popielec. Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Msze Św. o godz.: 6.30, 12.00, 16.30, 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem na każdej Mszy Świętej. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wszyscy powinni powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia powinni spożyć tylko jeden posiłek do syta. Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową to nasza jałmużna postna.
4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
5. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w czasie Wielkiego Postu:
- dla kandydatów  bierzmowania i dla młodzieży  w czwartek o godz. 18.45,
- dla dzieci w piątek o godz. 16.45,
- dla dorosłych w piątek o 17.30.
6. W piątek. 28 lutego Mszą Świętą o godz. 18.00, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Szczegółowy program zamieszczony jest w Biuletynie Parafialnym.
7. Konferencja przed Sakramentem Chrztu Świętego w sobotę,  29 lutego o godz. 17.00  w sali parafialnej.
8. Od 1 marca, w każda niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego.
9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.

Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi, za wspólną modlitwę i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy także za ofiary złożone w czasie kolędy. Jeśli ktoś nie przyjął kolędy, a chciałby to zrobić, można zgłosić się do kancelarii i ustalić termin.
2. Wracają tradycyjne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 8.00-10.00, w środy i piątki w godz.16.00-17.30.
3. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając katedrę Św. Wojciecha w Ełku i pobożnie omawiając "Ojcze nasz" oraz "Wierzę w Boga".
4. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy więc na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się po wieczornej Mszy św, ok. godz. 19.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynnej i śpiewu. O oprawę muzyczną zadba schola „Głos Serca”.
5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w terminie 28.02-01.03.2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła. Trwają prace przygotowawcze do remontu, ustawiane jest już rusztowanie wokół kościoła. Nowy dach ma być gotowy do połowy sierpnia 2020 r.

Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. We wtorek, 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Mari Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych osobom w podeszłym wieku i chorym.
2. W poniedziałek przypada dzień imienin Ks. Jacka Krzewickiego CRL. Msza Święta w intencji solenizanta o godz. 18.00.
3. W czwartek, 13 lutego spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.45 w kościele.
4. Zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, w czwartek, 13 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00 w sali parafialnej.
5. W sobotę, 15 lutego, dzień imienin ks. Zygfryda Zastockiego CRL. Msza Święta w intencji solenizanta o godz. 12.00.
6. W sobotę zakończenie kolędy w naszej parafii. Jeśli ktoś nie przyjął kolędy, a chciałby to zrobić, można zgłosić się do kancelarii i ustalić termin. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, a w sobotę od godz.14.00. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej.
7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od wtorku do piątku w godz.  od 8.00 do 9.00.
8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w terminie 28.02-01.03.2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
9. Fundacja "Odpowiedzialni za marzenia" zaprasza osoby samotne na spotkanie i poczęstunek w dniu 14 lutego o godz. 12.00. Więcej informacji na plakatach w przedsionku kościoła.
10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.
11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności +Adama Zawistowskiego, +Waldemara Czepukajtysa, +Kazimierę Szparkowską, +Halinę Żurek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom  życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Obfitości Bożego błogosławieństwa życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę.  

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Dzisiaj także dzień Życia Konsekrowanego. W naszej Parafii pracują kapłani zakonni i siostry zakonne. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. 
2. W poniedziałek, 3 lutego, wspomnienie Św. Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po każdej Mszy Świętej.
3. W czwartek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.
4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w poniedziałek 3 lutego w godz. od 14.00 do 16.00 będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz.8.00.
6. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii zaplanowany jest w dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kolęda w dni powszednie od godz.15.00, a w sobotę od godz.14.00. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
8. Kancelaria Parafialna na czas kolędy czynna od wtorku do czwartku w godz.  od 8.00 do 9.00.
9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę.  Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace budowlane w naszej parafii. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona na prace przy budowie nowego dachu naszego kościoła.
10. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności +Czesławę Kiejzer. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom  życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Obfitości Bożego błogosławieństwa życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca - zapraszamy  na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 11.15 na nabożeństwo Pierwszej soboty, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
4. Konferencja przed sakramentem chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 1 lutego  o godz. 17.00 w sali parafialnej.
5. Za tydzień w niedzielę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Swoją modlitwą otoczmy wszystkie zakony żeńskie i męskie w naszej diecezji. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie  świec aby wosk nie pobrudził ławek i posadzki. Taca w tym dniu na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Kolęda w dni powszednie od godz.15.00, a w sobotę od godz.14.00. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
7. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności +Stanisława Sulimę, +Zuzannę Mrugalską, +Leokadię Penkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim parafianom, Gościom i Dobrodziejom  gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy zdrowego odpoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj przypada druga niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie  Św. Agnieszki, w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. 
3. We wtorek 21 stycznia, Dzień Babci. Wszystkim Babciom, a także wszystkim Dziadkom, którzy swoje święto będą obchodzili w środę 22 stycznia, życzymy Bożej  opieki , zdrowia  i potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.
4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek 21 stycznia w godz.14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
5. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce za tydzień- w ostatnią niedzielę miesiąca, 26 stycznia o godz.19.00.
6. Trwa wizyta duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00,  a w soboty od godz. 14.00. Prosimy, aby podczas kolędy na stole był krzyż, świece, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń  od religii. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła, w biuletynie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
• 20 stycznia  (poniedziałek) - ul. Armii Krajowej 9,
• 21 stycznia ( wtorek)- ul. Wojska Polskiego 54,56,
• 22 stycznia (środa) - ul. Wojska Polskiego 50,
• 23 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 67,71a,
• 24 stycznia  (piątek) - ul. Wojska Polskiego 48,48a,48b,48c,51,55,57 61,61a,63,69, 69a,71,
• 25 stycznia (sobota)- ul. Wojska Polskiego 22, Pułaskiego,  Mickiewicza 2.
7. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę.  Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Mariana Cieślukowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy zdrowego odpoczynku. Szczególnych łaski życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy


1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. W piątek, 17 stycznia XXIII Dzień Judaizmu, w sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda w naszej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00.
Prosimy, aby przed kolędą przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Księżom w kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki.
Program wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w przedsionkach kościoła, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- 13 stycznia (poniedziałek) - ul. Piłsudskiego 14 c, 16, 18a, 18b
- 14 stycznia (wtorek) - ul. Wojska Polskiego 52, 62a, 68, 70, 72a, 72b
- 15 stycznia (środa) - ul. Piłsudskiego 20
- 16 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 60,72
- 17 stycznia (piątek) - ul. Wojska Polskiego 58, 70a
- 18 stycznia (sobota) - ul. Wojska Polskiego 62, 66
4. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Jakutowicz, + Zofię Mierzejewską. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Jutro Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Placu Świętego Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy.
2. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00. Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, woda święconą i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- 7 stycznia- (wtorek)- ul. Sikorskiego 4.
- 8 stycznia- (środa)- ul. Piłsudskiego 12 i 14, Grunwaldzka, Jagiełły,  Wojska Polskiego 87, 89, 93, 97, 99, 101, 103.
- 9 stycznia-(czwartek)- ul. Wojska Polskiego 74 i 76
- 10 stycznia- (piątek)- ul. Piłsudskiego 14a
- 11 stycznia- (sobota)- ul. Piłsudskiego 14b
3. Do zakończenia kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 9 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele.
5. Za tydzień w niedziele 12 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace remontowe i budowlane prowadzone w naszej parafii.
7. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Zdzisława Dobkowskiego, + Mariannę Staniszewską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2020, składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia Noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni Nowego Roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi Wam wszystkim łaskę żywej wiary i mocnej nadziei.
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie. Od 53 lat, 1 stycznia jest dniem modlitwy o pokój.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Nieszporach i Nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2019.
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 4 stycznia od godz. 8.00. Msza św. dla  dzieci o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
4. Od jutra rozpoczniemy kolędę w naszej parafii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o 14.00. Kapłanom towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższe dni:
- 2 stycznia (czwartek) - ul. Sikorskiego 2 (numery mieszkań od 1 do 60).
- 4 stycznia (sobota) - ul. Sikorskiego 2 (numery od 61 do 110), ul. Sikorskiego 4a.
Program kolędy znajduje się w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Konferencja przed chrztem w sobotę, 4 stycznia o godz. 17.00 w sali parafialnej.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl