Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, dzień modlitwy  i  solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z adoracją Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego o godz. 17.00.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 18 marca o godz. 18.45 w kaplicy nad salkami.

4. We wtorek uroczystość św. Józefa,Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego.

5. Parafian i gości zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu. Nabożeństwo dla dzieci o godz.16.30, dla dorosłych o 17.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży w czwartki o godz. 18.45. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na ogrzewanie kościoła i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego wieloletniego organistę, śp. Jerzego Sulimę. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Wszystkim naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pomocy Matki Bożej Bolesnej w przeżywaniu Wielkiego Postu. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 17.00.

2. Z żalem przyjęliśmy informację,  że w piątek, 8 marca o godz. 17.15 zmarł nasz wieloletni organista - Pan Jerzy Sulima. Przez blisko 45 lat pełnił posługę organisty i dyrygenta chóru parafialnego w naszej wspólnocie parafialnej. Zmarły Pan Jerzy przez ostatnie lata będąc już na emeryturze często powracał do naszej parafii, by służyć swoim talentem i umiejętnościami, podejmował także pracę w sąsiedniej parafii pw. Ducha Świętego.  Pana Jerzego zapamiętamy jako człowieka wielkiej pogody ducha i dobroci, szczerego i oddanego Kościołowi w Ełku, naszej parafii i naszej wspólnocie zakonnej. Kilka lat temu Opat Generalny naszego Zakonu włączył Go do naszej wspólnoty zakonnej jako członka honorowego. Polecamy duszę śp. Jerzego Sulimy waszej życzliwej pamięci. 

Na ręce Tomasza Sulimy, naszego organisty, składamy całej Rodzinie wyrazy współczucia i zapewniamy was o naszej modlitwie. Informujemy jednocześnie, że ciało śp. Jerzego zostanie wystawione w Miejskim Domu Pogrzebowym przy cmentarzu dzisiaj o godz. 12.00. Wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego do naszego kościoła w poniedziałek, 11 marca o godz. 13.45. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00 w naszym kościele, a następnie ciało Pana Jerzego zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym nr 2 w Ełku. Zapraszamy do modlitwy i licznego udziału w ostatniej ziemskiej drodze śp. Jerzego Sulimy.

3.Zachęcamy tdo licznego uczestnictwa i modlitwy podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie odprawiana w czasie Wielkiego Postu:

Czytaj więcej...

1.    Dzisiaj przypada druga niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, współpracowników św. Pawła Apostoła.
2. Jutro w poniedziałek 21 stycznia, Dzień Babci. Wszystkim babciom, a także wszystkim dziadkom, którzy swoje święto będą obchodzili we wtorek 22 stycznia, życzymy Bożej opieki, zdrowia i potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.
3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę, 23 stycznia w godz. 14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
4 Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce za tydzień - w ostatnią niedzielę miesiąca, 27 stycznia o godz. 19.00.
5. Fundacja Shalom zwraca się z apelem, aby w oknie każdego domu na terenie diecezji ełckiej, w niedzielę, 27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 została zapalona świeca. Będzie to symbol pamięci o ofiarach Holokaustu.
6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:
- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,
- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,
- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,

Czytaj więcej...

1. Dziś przypada VIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj w polskim Kościele obchodzony jest dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa, który rozpoczyna 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Także dzisiaj świętujemy piękny jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Zygfryda Zastockiego CRL. Msza Św. w intencji księdza jubilata o godz. 11.30.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. Msza św. w intencji naszego współbrata - śp. ks. Kazimierza Rompalskiego  CRL o godz. 12.00.
3. W poniedziałek, 4 marca o godz. 18.45, spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
4. We wtorek, 5 marca o godz. 12.00, Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła i ich rodzin.
5. W najbliższą środę, 6 marca wypada Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. o godz.: 6.30, 12.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły - jakościowy i ilościowy. Wszyscy powinni powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia powinny spożyć tylko jeden posiłek do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 7 marca po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
7. W piątek, 8 marca Dzień Kobiet. Msza św. w intencji wszystkich kobiet o godz. 18.00. W ten dzień swoje imieniny obchodzić będzie siostra Taida Pęczak OSB. Msza św. w intencji solenizantki o godz. 18.00.

Czytaj więcej...

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Antoniego, w sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach,  które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30, we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30, w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o  godz. 17.30, w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

4.  W  czwartek,17  stycznia  XVI Dzień Judaizmu, zaś w piątek 18 stycznia  rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek, 17 stycznia o godz. 19.00.

6. W sobotę, 20 stycznia, po Mszy świętej o godz.12.00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. W poniedziałek, 25 lutego o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
3. We wtorek, 26 lutego Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, 26 lutego o godz. 18.45.
5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w czwartek, 28 lutego w godz.14.00-16.00 będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz.8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30.
W pierwszą sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniami, a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
7. Konferencja przed sakramentem chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 2 marca o godz. 17.00 w sali parafialnej.
8. Wychodząc z kościoła można zabrać Biuletyn Parafialny.
9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby kościoła i naszej parafii.

Naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na Placu Św. Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy. 

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego.

3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Księżom na kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej dostępny jest na stronie internetowej parafii.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,

- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,

- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,

- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,

- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

5. Styczniowego spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze względu na kolędę nie będzie.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w liturgii:  w piątek - święto Katedry św. Piotra Apostoła, w sobotę - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
2. W poniedziałek, 18 lutego o godz. 18.45, spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, 21 lutego w czwartek, po wieczornej Mszy świętej w kościele.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek, 21 lutego  o godz. 18.45 w sali parafialnej.
5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek,  22 lutego  Mszą świętą o godz. 18.00. Szczegółowy plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w biuletynie.
6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:
- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,
- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,
- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,
- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
8. Wychodząc z kościoła można zabrać Biuletyn Parafialny.
9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Czytaj więcej...

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00. Tym razem będzie to wieczór kolędowy.

2. Jutro 31 grudnia, czyli ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 17.15, a po nich Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do dziękczynnych modlitw za cały rok.

3. We wtorek, 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019. W tym dniu obchodzimy również Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Dzień Pokoju. Prządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 2 stycznia. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Księżom podczas kolędy towarzyszą ministranci. Ofiary składane dla ministrantów przy tej okazji są przeznaczone na cele ministranckie. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

- 2 stycznia (środa) - Sikorskiego 2, 4a,

- 3 stycznia (czwartek) - Sikorskiego 4, Piłsudskiego 12,

- 5 stycznia (sobota) - Wojska Polskiego 74, 76, 87, 89, 93, 97, 99, 101, 103, Grunwaldzka, Jagiełły.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dziś imieniny obchodzi nasz współbrat – ks. Jacek Krzewicki CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu w liturgii:  w  poniedziałek  wspomnienie Najświętszej Mari Panny z Lourdes, w czwartek święto św. Cyryla i Metodego  - patronów Europy.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach, które odprawiane są w każdym tygodniu w naszej parafii:

- w poniedziałki nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 17.30,

- we wtorki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,

- w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30,

- w czwartki nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.30,

- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

4. Jutro, 11 lutego, przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych osobom w podeszłym wieku i chorym. 

5. W piątek, 15 lutego, imieniny będzie obchodził nasz współbrat - ks. Zygfryd Zastocki CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej...

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przed świętami sprzątali kościół oraz mimo licznych obowiązków znaleźli czas, aby przygotować świąteczne dekoracje. Podziękowania za choinki kierujemy do Gospodarstwa Szkółkarskiego Państwa Kozłowskich w Nowej Wsi Ełckiej.
2. W środę, 26 grudnia drugi dzień świąt - Święto  św. Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze święte jak w niedzielę. Także w środę  - 26 grudnia o godz. 19.00 koncert „Te Deum” Karla Jenkinsa i najpiękniejsze polskie  kolędy - w wykonaniu Chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy.
3. W piątek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu w naszym  w kościele o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do Katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św.
4. W niedzielę, 30 grudnia ostania niedziela miesiąca. Zapraszamy na kolędowy Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od środy, 2 stycznia 2019 r. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 10.00.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone  na potrzeby naszego kościoła.
Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na Święta oraz ostatnie dni roku kalendarzowego. Czasu spędzonego w radości, pokoju i miłości. Zanim przyjmiemy Boże błogosławieństwo polećmy tych wszystkich modlitwie, którzy spędzają Święta z dala od bliskich, samotnie, tych, których święta są w cierpieniu i chorobie: Pod Twoją obronę… Całą naszą parafię oraz gości zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy


1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dziś także przypada wspomnienie św. Błażeja - patrona chorób gardła. Modlitwy  o zdrowie przez wstawiennictwo św. Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami jutro, w poniedziałek - po każdej Mszy świętej.

2. W tym tygodniu w liturgii: we  wtorek  wspomnienie św. Agaty, w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy.

3. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Dziękujemy za każde otwarte drzwi i za wspólna modlitwę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Dziękujemy także za ofiary złożone w czasie kolędy. 

Tych, którzy nie mogli przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, a jeszcze chcieliby to uczynić, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia terminu. 

W czasie kolędy były rozdawane książeczki z serii „Rodzina zjednoczona na modlitwie”. Mogło się zdarzyć, że z jakiejś przyczyny ktoś nie otrzymał tej książeczki, dlatego są one wyłożone w kościele, na stoliku za ławkami. Można wychodząc z kościoła zabrać ze sobą, są one bezpłatne.

W związku z zakończeniem wizyty duszpasterskiej wracają tradycyjne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 8.00-10.00, a także w środy i piątki w godz. 16.00-17.30. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok. Można zamawiać Msze św. indywidualne i gregoriańskie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych, ale też o żyjących, zwłaszcza przy różnych jubileuszach, które będziemy przeżywać w tym roku w naszych rodzinach.

Czytaj więcej...

1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom.
2. Jutro 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.30 i 12.00.
Po Mszy  o godz. 12.00 kościół będzie zamknięty, aż do godz. 23.00. W wigilijny wieczór zasiądziemy do wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń. Niech ten wieczór będzie czasem  przebaczenia  i pojednania. Pamiętajmy o tych, których dziś już nie ma między nami, a którzy z nami żyli i  kochali nas. Zachowajmy nasze polskie zwyczaje  i niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. 
3. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00, przyjdźmy, aby razem z pasterzami uczcić Narodzenie Pana Jezusa.
4. We wtorek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak
w każdą niedzielę.  W tym dniu serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby śpiewać kolędy.
5. Msza św. w int. Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam we wtorek, 25 grudnia o godz. 8.30.
6. Zapraszamy  na koncert świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele w drugi dzień świąt, czyli w środę, 26 grudnia o godz. 19.00. Usłyszymy „Te Deum” Karla Jenkinsa i najpiękniejsze polskie kolędy  w wykonaniu chóru Kontrapunkt  z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej  pod batutą Rafała Sulimy. 
7. W dniach 28-30 grudnia 2018 r. kolędnicy misyjni odwiedzą rodziny naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędujących dzieci.  Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Rwandy i Burundi.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – dzisiaj o godz. 19.00.

2. W tym tygodniu w liturgii: - w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera..

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. 

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 11.15 na nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniem, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.

4. W sobotę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej zwane Matki Bożej Gromnicznej. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Swoją modlitwą otoczmy wszystkie zakony żeńskie i męskie w naszej diecezji. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo gromnic. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Siostry Karmelitanki Bose w Ełku.

5. Konferencja przed sakramentem chrztu w najbliższą sobotę, 2 lutego o godz. 17.00 w sali parafialnej.

6. Dobiega końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Jeśli ktoś - z różnych przyczyn - nie przyjął kolędy, a chciałby to zrobić, to można zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia dogodnego terminu. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Szczegółowy plan na wszystkie dni można znaleźć na stronie internetowej parafii – parafiansj.pl (zakładka Kolęda 2019).

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
2. Msza św. roratnia przez wszystkie dni Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.
3. We wtorek, 18 grudnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. Paczki te sfinansowane zostały z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli datki na ten cel.
4. Młodzież klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku zaprasza naszych parafian (i nie tylko) na spektakl bożonarodzeniowy Doroty Wilson pt. „Nie ma pokoju w hotelu”.
Sztuka, którą wyreżyserowała siostra Goretti OSB, będzie wystawiona w czwartek, 20 grudnia 2018 r. o godz. 16.00 w Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
5. Zapraszamy na czuwanie adwentowe w najbliższą sobotę, 22 grudnia o godz. 18.30.
6. W kancelarii i zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i komunii św. na Święta Bożego Narodzenia. Chorych odwiedzimy w piątek, 21 grudnia od godz. 8.00.
7. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 6 zł i 12 zł można nabyć w przedsionku kościoła.
8. Dzień spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia w środę, 19 grudnia, od godz. 11.00 i 17.00.  Księża zaproszeni z dekanatu będą spowiadać tak długo aż wszyscy skorzystają z sakramentu pokuty. Zachęcamy, aby wszyscy pojednali się z Bogiem i przystąpili do spowiedzi.

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl