Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Spotkanie rodziców i dzieci, które chcą przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. 

2. W tym tygodniu w liturgii: 

– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i jednego z patronów Polski; 

– w środę wspomnienie męczenników koreańskich, 

– w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła,

– w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio.

3. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00 i na nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II  w czwartki przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się w koszyczku za ławkami można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II. Zapraszamy również do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz.11.30.

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki w godz. 8.00-10.00 oraz w środy i piątki w godz. 16.00-17.30. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej odprawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się w koszyczku za ławkami

5. Serdecznie zapraszamy osoby, które umieją śpiewać do chóru parafialnego. Próby w czwartki o godz.18.30. Przypomnijmy, że „kto śpiewa, ten podwójnie się modli”.

6. W piątek przypada dzień imienin ks. Tomasza Ratajczaka. Msza św. w intencji solenizanta w piątek, 22 września o godz.18.00.

7. W następną niedzielę, 24 września Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.

8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 22-24 września. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się i zapisanie w kancelarii. 

9. XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-24 września. Dojazd do Częstochowy własny.

10. Siostry Benedyktynki Misjonarki żyjące według zasad Reguły świętego Benedykta prowadzą przy swoim klasztorze grupę formacyjną dla kobiet „Benedictus”. Siostry zapraszają na spotkanie, które odbędzie się jutro, 18 września o godz.18.00, w domu zakonnym przy ul. Kilińskiego 2 w Ełku. 

11. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą biuletyn parafialny.

12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła, w tym także za ofiary składane na cele remontowe.  Rozpoczęliśmy już wymianę tablicy informacyjnej i renowację głównych drzwi kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za nasza świątynie i jej wygląd oraz piękno i te prace remontowe wspomagają swoimi ofiarami. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. 

13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności ś.p. Halinę Osowską, Teresę Formejster i Michała Płatka. Polećmy tych oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Całą naszą parafię i miłych gości zawierzamy Najświęt-szemu Sercu Jezusowemu. Szczęść Boże!

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. W tym tygodniu w liturgii:
– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
– w sobotę świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

2. Trwa pielgrzymka papieża Franciszka do Kolumbii. W swoich modlitwach uwzględnijmy prośbę o dobre owoce tej pielgrzymki oraz o trwały pokój w tym kraju.

3. Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Wychowania, który tym razem wpisuje się jubileusze maryjne - trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie. Zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.

4. Spotkanie lektorów dzisiaj o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

5. W Ełckim Centrum Kultury dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert finałowy na zakończenie I Mazurskich Warsztatów Gospel.

6. Pierwsze organizacyjne spotkanie Towarzystwa Ciemnych Typów odbędzie się 16 września (w sobotę) o godz. 16.00 w salce parafialnej. Osoby, które jeszcze zastanawiają się nad przystąpieniem do Towarzystwa Ciemnych Typów prosimy o składanie deklaracji w zakrystii. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ławkami.

Czytaj więcej...

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które budowały ołtarz. Dziękujemy asyście procesyjnej, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, panu organiście, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom za przystrojenie okien i balkonów na trasie procesji.

Podziękowania kierujemy także do tych, którzy wczoraj zaangażowali się w naszej parafii w przygotowanie Stacji Młodzieżowej Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. Przez całą oktawę Bożego Ciała, a także w niedziele i święta, połączone z procesją wokół kościoła.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 19.00 w kaplicy.

4. We wtorek będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Do godz. 13.30 będzie można dostarczyć zużyty sprzęt na plac przy salkach parafialnych.

5. Jak co roku, 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy – pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy byli zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji w czwartek błogosławieństwo wianków.

Czytaj więcej...

1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów w kolejną niedzielę, 10 września o godz. 11.30. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy również jutro, w pierwszy dzień szkoły na godz. 18.00 dzieci, młodzież oraz grono pedagogiczne na Mszę św. za śp. panią wicedyrektor SP4 Małgorzatę Michoń. 

2. Przypominamy, że nie obowiązuje już wakacyjny porządek Mszy św. w naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli nie będzie odprawiana Msza św. o 20.00, wraca sprawowana o godz. 16.00. 

3. Spotkanie Klubu Seniora dziś (3 września) o godz. 16.00. 

4. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich w środę, 6 września, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. III gimnazjum) oraz ich rodziców w czwartek, 7 września o godz. 19.00, w kościele. 

6. W najbliższy piątek, 8 września o godz. 18.30 spotkanie katechetów. 

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. W niedzielę i święta połączone z procesją wokół kościoła. 

2. W czwartek zakończyliśmy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Nie sposób wyrazić imiennie wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tego świętego czasu nawiedzenia, dlatego pragnę na ręce bp Romualda Kamińskiego, który wraz z proboszczem ełckiej katedry ks. kan. Markiem Janowskim przyprowadzili figurę Matki Bożej Fatimskiej do naszej parafii i do naszej świątyni złożyć wyrazy wdzięczności. Dziękuję  wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach, wszystkim, którzy poprzez śpiew, czytania, prowadzenie różańca, uczestnictwo w procesji, poprzez dekorację naszej świątyni, a także dekorację okien w domach naszej parafii przyczynili się do godnego przeżycia tych uroczystości. Wszystkim kapłanom, siostrom benedyktynkom misjonarkom i każdemu z was bracia i siostry za wspólną modlitwę. W tych dniach Maryja nie była ani chwili samotna. Nie brakowało Was na Mszach Świętych, modlitwie różańcowej, apelach maryjnych. Za to wszystko dobremu Bogu niech będą dzięki. 

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, Ojca Duchowego Zakonu Kanoników Regularnych. Msza św. w intencji Zakonu i księży pracujących w naszej parafii o godz.18.00;

- we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej siostrę Taidę Pęczak OSB. Życzymy siostrze obfitości Bożych łask w pełnieniu posługi w naszej wspólnocie.

3. W piątek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów w niedzielę,10 września o godz. 11.30. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W sobotę Msza św. wynagradzająca w kaplicy nad salkami i całonocna adoracja. Msze św. pierwszopiątkowe dla dzieci rozpoczniemy w październiku.

5. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy świętej o godz. 20.00, będzie za to odprawiana Msza o godz. 16.00. 

6. We wtorek Msza św. w intencji  Ojca św., Ojczyzny, radia Maryja i TV Trwam

7. W piątek przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień szczególnych modlitw o pokój na świecie.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki, które kończą okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii do 8 czerwca potrwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Plan wydarzeń związanych z peregrynacją dostępny jest na naszej stronie internetowej.

2. 1 czerwca przeżyliśmy Dzień Dziecka i Kongres Misyjny Dzieci naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkanie w naszym kościele, a także wzięli udział w uroczystościach na placu św. Jana Pawła II. Dziękujemy siostrze Goretti i siostrze Erneście za przygotowanie całości spotkania oraz za pomoc w organizacji pani Iwonie Świerzbickiej, pani Urszuli Kolendzie, panu Zdzisławowi Biryckiemu, Janowi  Wawiórce, Mirosłowowi Burakiewiczowi i Albertowi Andrukiewiczowi.

3. W tygodniu w liturgii: w poniedziałek uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki diecezji, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Dziś mija rok od uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny do naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. z ucałowaniem relikwii naszych świętych w sobotę, 10 czerwca o godz. 12.00. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę plastyczną przedstawiającą postacie Św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Prace można składać do 18 czerwca.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na rodzinę”. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 11 czerwca o godz. 14.30, na placu przed ełcką katedrą, skąd wyruszy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez władze naszego miasta.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii

- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w czwartek święto  św. Bartłomieja , Apostoła

- w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek o godz. 17.30, do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 17.30, do Ducha Św. w poniedziałek o godz. 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania  przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, które będziemy odczytywać w czasie nabożeństwa czwartkowego do Św. Jana Pawła II o godz. 17.30. można składać do skarbony, która znajduję się pod chórem. 

3. Kartki na intencje przez wstawiennictwo Jana Pawła II i Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz deklaracje do Towarzystwa Ciemnych Typów znajdują się na stoliku za ławkami. Deklaracje oddajemy w zakrystii.

4. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy co roku akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień jest wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp., które będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca serdeczne „Bóg zapłać”.

Czytaj więcej...

1. Kończy się maj, w którym czcimy Najświętszą Maryję Pannę na nabożeństwach odprawianych po wieczornej Mszy św. Od czwartku, 1 czerwca odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę i święta z procesją wokół kościoła.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W środę, 31 maja – święto Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. W czwartek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna. To także Międzynarodowy Dzień Dziecka i ogólnopolski festyn na placu Jana Pawła II, organizowany przez Caritas, połączony w tym roku z Kongresem Misyjnym Dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 9.30 do naszego kościoła. Po spotkaniu misyjnym wyruszymy na plac Św. Jana Pawła II, gdzie będzie Msza św. i przygotowanych wiele różnych atrakcji dla dzieci. 

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią świętą.

5. Do soboty włącznie trwa Nowenna do Ducha Świętego, a już w przyszłą nie-dzielę, 4 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny. To ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię św. wielkanocną.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii

- we wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana też Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą  niedzielę. Po każdej Mszy św. będą pobłogosławione zioła i kwiaty. W tym dniu obchodzimy też święto państwowe – kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą,

- w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

- w sobotę święto - rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego 

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

3. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy co roku akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień jest wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp., które będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowana będzie autokarowa pielgrzymka na odpust w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka będzie miała miejsce w dniach 9-10 września. Koszt 130 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Trwa jeszcze maj, czyli miesiąc,w którym czcimy Najświętszą Maryję Pannę. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane po każdej wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta połączone z procesją wokół świątyni. Dzisiaj wyjątkowo na te piękne nabożeństwo maryjne zapraszamy na godz. 17.30.

2. Dzisiaj o godz. 18:45 zapraszamy na film „Ja Jestem". To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie. Po projekcji filmu odbędzie się Wieczór Uwielbienia - adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj, po każdej Mszy św. można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ja Jestem” oraz inne filmy.  

3. W tym tygodniu: w środę, 24 maja – wspomnienie Matki Bożej jako Wspomożycielki Wiernych. To także dzień modlitwy za Kościół w Chinach. W czwartek, 25 maja w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich przypada wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża. W piątek, 26 maja wspominamy św. Filipa Nereusza – to również Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach, żyjących i zmarłych. 

W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest to okres bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego. Osoby uczestniczące w tej nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust cząstkowy.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża- Edyty Stein, dziewicy i  męczennicy, patronki Europy, w czwartek - święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek- wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek o godz. 17.00, do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 17.30, do Ducha Św. w poniedziałek o godz. 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, które będziemy odczytywać w czasie nabożeństwa czwartkowego do Św. Jana Pawła II o godz. 17.30. można składać do skarbony, która znajduję się pod chórem. 

3. Deklaracje do Towarzystwa Ciemnych Typów znajdują się na stoliku za ławkami.

4. Zapraszamy do udziału w XV Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która będzie miała miejsce 12 sierpnia 2017 r. Msza św. o godz.11.00.

5. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień będzie wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp. Dary będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca serdeczne Bóg zapłać.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby kościoła. 

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dziś w naszej parafii ma miejsce uroczystość I Komunii Św. – ponad 100 dzieci przyjmie Pana Jezusa do swoich serc. Przypominamy wiernym, że można uzyskać odpust zupełny w dniu I Komunii Św. za przystąpienie do Komunii lub pobożny udział w uroczystości pierwszokomunijnej.

2. Przez cały maj po wieczornej Mszy św. odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W niedziele i święta odbywa się u nas procesja wokół kościoła. Czasem zdarza się, że brakuje mężczyzn do niesienia baldachimu. Zwracamy się z gorącą prośbą do mężczyzn, o zwrócenie na to uwagi, abyśmy zawsze mogli godnie przeżywać procesję z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwo.

3. Wczoraj, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej (13 maja) rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym mieście z okazji 100-lecia objawień w Fatimie. Do naszej parafii figura Matki Bożej przybędzie 3 czerwca - w sobotę. O godz. 21.00 rozpocznie się procesja z katedry św. Wojciecha do naszego kościoła. Przeżywać będziemy wówczas wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, dlatego po przywitaniu Figury Maryi, będzie Msza św. i Wieczór Uwielbienia z prośbą o wylanie darów Ducha Świętego, a następnie, jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca - całonocna adoracja. Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu z nasza Matką Maryją. Każdego dnia będziemy odmawiali wszystkie części Różańca Świętego. Na czas peregrynacji planujemy Mszę św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia, Mszę św. dla małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń ślubnych, Mszę św. dla Matek oczekujących potomstwa oraz małżeństw niesakramentalnych, spotkania dla dzieci, młodzieży i poszczególnych grup parafialnych. Za tydzień podamy dokładny plan wydarzeń na czas peregrynacji, która potrwa od soboty, 3 czerwca do czwartku, 8 czerwca.

4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, a w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:
- w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
- pierwsza sobota miesiąca, o godz. 20.00 Msza św. wynagradzająca za nasze grzechy, a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie więc po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św. – zakończenie w najbliższy piątek. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

4. W poniedziałek ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00, w kaplicy nad salkami.

5. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy nad salkami zostanie odprawiona Msza św. dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

6. W piątek o godz.18.00 Msza św. dla Ruchu Lednickiego. Po Mszy spotkanie młodzieży w salkach.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. odpustowej. Dziękujemy asyście procesyjnej, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, organiście, służbie liturgicznej, szafarzom Komunii św. Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę w intencji parafii i ks. Mariana Wojtkowiaka CRL, przeżywającego 60-lecie kapłaństwa.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Spotkanie Klubu Seniora dziś o 16.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie po wieczornej Mszy św. W niedziele i święta nabożeństwa są połączone z procesją wokół świątyni, dlatego zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. 

4. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu prof. Andrzeja Chorosińskiego z recytacjami Dominiki Figurskiej. 

5. W poniedziałek przypada uroczystość św. biskupa Stanisława i 72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Msza św. w intencji Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny o godz. 10.00.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 18.30. 

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek 9 maja, w godz. 14.00-16.00 wydawana będzie żywność dla podopiecznych.

8. W środę o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zbiórka kandydatów o godz. 17.35. Spowiedź dla kandydatów, ich świadków i rodzin w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30. W poniedziałek i wtorek kandydaci są zobowiązani do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, po którym odbędzie się próba liturgiczna. Świadków zapraszamy na próbę we wtorek.

9. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodzin w sobotę od godz. 13.00.

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl