Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w środę - Święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona Młodzieży, w sobotę - Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
2. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, 17 września o godz. 18.45.
3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45 w kaplicy nad salkami.
4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę Świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.
5. Zapraszamy osoby, które chcą i umieją śpiewać do wstąpienia do chóru parafialnego. Próby we wtorki o godz. 18.30 w sali parafialnej.
6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą Biuletyn Parafialny.
7. Z inicjatywy kilku grup parafialnych w przedsionkach kościoła zbierane są podpisy pod wnioskiem do władz miasta o wstrzymanie prac remontowych przy naszej świątyni. Przede wszystkim chodzi o pozostawienie takiej szerokości chodnika, która umożliwi godne przejście procesji wokół kościoła.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: +Bogdana Gryziukowskiego i +Elżbietę Mackiewicz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Z żalem informujemy, że w środę 4 września o godz. 23.00 zmarł Ks. Marian Wojtkowiak. Ze względu na uroczystości pogrzebowe ks. Mariana Wojtkowiaka jutro nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Msza Św. za +Adolfa Niebyleckiego od uczestników pogrzebu, zamiast jutro o godz. 12.00 będzie odprawiona w piątek, 13 września o godz. 18.00
2. Dziś w Gietrzwałdzie odbywają się uroczystości z okazji 142 rocznicy objawień Matki Bożej, jedynych jak do tej pory objawień w Polsce, zatwierdzonych przez Kościół. Łączymy się z naszymi pielgrzymami w modlitwie.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w czwartek- Wspomnienie Najświętszego imienia Maryi,  w piątek - Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w sobotę- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 15.00 akcja "Polska pod Krzyżem" - zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Jutro w Ełckim Centrum Kultury o godz. 19.30 będzie wyświetlany jedyny seans filmu "Tajemnica Ojca Pio", cena biletu 10 zł.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 18.45.
6. Zebranie dla rodziców dzieci klas III we wtorek, 10 września o godz.18.30 w kościele.
7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o 18.45 w kościele.
8. Spotkania grup w soboty: lektorzy - godz. 9.00, ministranci - godz. 12.00, Krucjata Eucharystyczna - godz. 10.00, schola – godz. 11.00.
9. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę świętą składkową za zmarłych. Kartki znajdują się na stoliku za ławkami.
10. W przedsionku kościoła można nabyć nowy numer Martyrii i wziąć Biuletyn Parafialny.
11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.
12. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: +Edmunda Haraburdę. Polećmy go i +Ks. Mariana Wojtkowiaka Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
Naszym drogim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dziś, mija  80 lat od  wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz.10.00. Dla upamiętnienia 80-tej rocznicy o godz. 14.00 będą biły dzwony w naszych kościołach. 

2. Dziś w naszym kościele  o godz. 19.00, koncert z cyklu Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. W naszym kościele Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 dla dzieci, 16.00 i 18.00.

4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów w poniedziałek, 2 września o godz.8.00. 

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych za tydzień w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.30. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Msza Święta dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Droga Krzyżowa o godz.17.30. 

W sobotę o godz.11.15 nabożeństwo pierwszej soboty, o godz.12.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy.

6. Spotkanie grup parafialnych, w sobotę, 7 września w salach parafialnych: Lektorzy - o godz.9.00, Ministranci - o godz.10.00, Krucjata Eucharystyczna - o godz.10.00, Schola Dziecięca - ogodz.11.00

7. W przyszłą niedzielę wypada 142 rocznica zakończenia Objawień w Gietrzwałdzie. Na te uroczystości wyjeżdża z naszej Parafii Pielgrzymka. Autokar do Gietrzwałdu wyruszy w sobotę 7 września o godz. 13.00  sprzed kościoła. 

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45, zapraszamy na koncert "Ave Maria w muzyce" w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej- sopran i Rafała Sulimy- organy.
2. W tym tygodniu w liturgii:
- w poniedziałek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
- we wtorek, 27 sierpnia – Święto Świętej Moniki, matki Świętego Augustyna,
- w środę, 28 sierpnia – Uroczystość Świętego Augustyna, Duchowego Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Msza Święta w intencji Zakonu i księży pracujących w naszej parafii o godz. 18.00,
- w czwartek, 29 sierpnia – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
3. Msza Święta w intencji Radia Maryja, we wtorek o godz. 12.00.
4. W niedzielę, 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień szczególnych modlitw o pokój na świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.
5. 1 września 2019 r. wraca tradycyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 16.00 i 18.00.
6. Organizujemy wyjazd na odpust do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniach 7-8 września. Cena przejazdu, ubezpieczenia oraz noclegu 110 zł. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii. Na stronie internetowej parafii można znaleźć program uroczystości odpustowych w Gietrzwałdzie.
7. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.
8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności: +Stanisławę Pierczyk, polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej niedzieli. Na ostatnie dni wakacji dzieciom, młodzieży i przebywającym na urlopach życzymy dobrej pogody, zdrowego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek-święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego,

- we wtorek- wspomnienie Św. Bernarda,

- w środę- wspomnienie Św. Piusa X, papieża,

- w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

- w piątek - wspomnienie Św. Róży z Limy,

 - w sobotę - święto Św. Bartłomieja, apostoła.

2. Przypominamy, że w sierpniu Msze Święte w niedziele  są odprawiane  o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

3. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 9.00 z Placu Katedralnego wyruszy piesza pielgrzymka do Grabnika. Uroczysta Msza Święta w Grabniku o godz. 13.00. 

4. Również w niedzielę, 25 sierpnia, o godz.18.45 zapraszamy do naszej świątyni na koncert pieśni Maryjnych. Wykonawcami koncertu „Ave Maria w muzyce” będą Małgorzata Trojanowska - sopran i Rafał Sulima - organy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.

Naszym drogim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.  

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. W tym tygodniu w liturgii:
- w środę  - Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego,
- w czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej, rocznica Cudu nad Wisłą, Dzień Wojska Polskiego.
- w piątek -Wspomnienie Św. Stefana Węgierskiego.
- w sobotę - Wspomnienie Św. Jacka.
2. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek porządek Mszy jak w niedzielę. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00. Po każdej Mszy św. będą pobłogosławione zioła i kwiaty;
3. W sierpniu Msze Święte w niedziele  i święta są odprawiane  o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.
4. W niedzielę, 25 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka z Ełku do Grabnika. Zachęcamy do udziału.
5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.
6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał  do wieczności :  + Joannę Michalak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
Naszym drogim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dziś o godz. 18.45 zapraszamy na koncert z cyklu Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie Św. Dominika, prezbitera, w piątek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, patronki Europy, zaś w sobotę święto Św. Wawrzyńca, diakona.

2. W Święto Przemienienia Pańskiego porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, W tym dniu na Jasną Górę wyruszy Grupa Kanonicka w Pieszej Pielgrzymce Warszawskiej. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania – Mszy św. i modlitwy.

3. Przypominamy, że w sierpniu Msze Św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne. Za tydzień druga niedzielą miesiąca, taca będzie przeznaczona za cele remontowe.

5. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał  do wieczności: +Gertrudę Ćwikowską, +Adolfa Niebyleckiego, +Sławomira Arciszewskiego i +Edwarda Krupkę. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Drogim parafianom, przybyłym do nas gościom i naszym dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dziś wyruszyła XXVII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Informujemy, że osoby które chciałyby dołączyć do grupy w ostatnim dniu pielgrzymowania mają taką możliwość. Organizowany jest wyjazd. Autokar wyjedzie 10 sierpnia o godz. 22.00 sprzed katedry. Zapisy u księży wikariuszy w katedrze. 

2. Msza Święta w intencji Radia Maryja we wtorek o godz. 12.00.

3. W czwartek 1 sierpnia, 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. 

4. W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wszystkich prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00, Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo pierwszej soboty, o godz. 12.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy.

6. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 3 sierpnia, o godz.17.00 w sali parafialnej.

7. W sierpniu, Msze Święte w niedzielę będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. 

8. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.

9. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Barbarę Jaworowską. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

Naszym drogim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, w środę - wspomnienie św. Kingi, w czwartek - święto Św. Jakuba Apostoła i liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W piątek - wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy wszystkie babcie i wszystkich dziadków na Mszę Św. o godz. 12.00. W sobotę - wspomnienie bł. Czesława ,prezbitera.

2. W czwartek, 25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa na wszystkich Mszach Św. modlić się będziemy za kierowców i  podróżujących. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. 308 Pielgrzymka Akademickich Grup 17-tych na Jasną Górę wyruszy

z Warszawy 6 sierpnia. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej -błękitno -czerwono -błękitnej. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i na plakacie w przedsionku.

4. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na cele remontowe naszej świątyni.

6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Danutę Wasilewską, Mieczysława Pawluczyka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Naszym drogim parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl