Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przypada druga niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie  Św. Agnieszki, w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. 
3. We wtorek 21 stycznia, Dzień Babci. Wszystkim Babciom, a także wszystkim Dziadkom, którzy swoje święto będą obchodzili w środę 22 stycznia, życzymy Bożej  opieki , zdrowia  i potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.
4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek 21 stycznia w godz.14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
5. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce za tydzień- w ostatnią niedzielę miesiąca, 26 stycznia o godz.19.00.
6. Trwa wizyta duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00,  a w soboty od godz. 14.00. Prosimy, aby podczas kolędy na stole był krzyż, świece, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń  od religii. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła, w biuletynie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
• 20 stycznia  (poniedziałek) - ul. Armii Krajowej 9,
• 21 stycznia ( wtorek)- ul. Wojska Polskiego 54,56,
• 22 stycznia (środa) - ul. Wojska Polskiego 50,
• 23 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 67,71a,
• 24 stycznia  (piątek) - ul. Wojska Polskiego 48,48a,48b,48c,51,55,57 61,61a,63,69, 69a,71,
• 25 stycznia (sobota)- ul. Wojska Polskiego 22, Pułaskiego,  Mickiewicza 2.
7. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę.  Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Mariana Cieślukowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy zdrowego odpoczynku. Szczególnych łaski życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy


1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. W piątek, 17 stycznia XXIII Dzień Judaizmu, w sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda w naszej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00.
Prosimy, aby przed kolędą przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Księżom w kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki.
Program wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w przedsionkach kościoła, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- 13 stycznia (poniedziałek) - ul. Piłsudskiego 14 c, 16, 18a, 18b
- 14 stycznia (wtorek) - ul. Wojska Polskiego 52, 62a, 68, 70, 72a, 72b
- 15 stycznia (środa) - ul. Piłsudskiego 20
- 16 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 60,72
- 17 stycznia (piątek) - ul. Wojska Polskiego 58, 70a
- 18 stycznia (sobota) - ul. Wojska Polskiego 62, 66
4. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Jakutowicz, + Zofię Mierzejewską. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Jutro Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Placu Świętego Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy.
2. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00. Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, woda święconą i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- 7 stycznia- (wtorek)- ul. Sikorskiego 4.
- 8 stycznia- (środa)- ul. Piłsudskiego 12 i 14, Grunwaldzka, Jagiełły,  Wojska Polskiego 87, 89, 93, 97, 99, 101, 103.
- 9 stycznia-(czwartek)- ul. Wojska Polskiego 74 i 76
- 10 stycznia- (piątek)- ul. Piłsudskiego 14a
- 11 stycznia- (sobota)- ul. Piłsudskiego 14b
3. Do zakończenia kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 9 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele.
5. Za tydzień w niedziele 12 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace remontowe i budowlane prowadzone w naszej parafii.
7. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Zdzisława Dobkowskiego, + Mariannę Staniszewską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2020, składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia Noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni Nowego Roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi Wam wszystkim łaskę żywej wiary i mocnej nadziei.
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie. Od 53 lat, 1 stycznia jest dniem modlitwy o pokój.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Nieszporach i Nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2019.
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 4 stycznia od godz. 8.00. Msza św. dla  dzieci o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
4. Od jutra rozpoczniemy kolędę w naszej parafii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o 14.00. Kapłanom towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższe dni:
- 2 stycznia (czwartek) - ul. Sikorskiego 2 (numery mieszkań od 1 do 60).
- 4 stycznia (sobota) - ul. Sikorskiego 2 (numery od 61 do 110), ul. Sikorskiego 4a.
Program kolędy znajduje się w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Konferencja przed chrztem w sobotę, 4 stycznia o godz. 17.00 w sali parafialnej.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
2. We wtorek, 31 grudnia, ostatni dzień roku 2019. Uroczyste Nieszpory o godz. 17.15, a po nich Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do dziękczynnych modlitw za cały rok.
3. W środę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 53 Światowy Dzień Pokoju. Prządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
4. Kolędę w parafii rozpoczniemy 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 14.00. Kapłanom towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
-  2 stycznia (czwartek) - ul. Sikorskiego 2 numery od 1 do 60.
-  4 stycznia (sobota) - ul. Sikorskiego 2 numery od 61 do 110, ul. Sikorskiego 4a.
Program kolędy znajduje się w przedsionkach kościoła, na stronie internetowej parafii i w biuletynie..
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 3 stycznia od godz. 8.00. Msza Święta dla  dzieci o godz. 16.30.  W sobotę, 4 stycznia o godz. 11.15 Nabożeństwo pierwszej soboty.
6. Konferencja przed chrztem w sobotę, 4 stycznia o godz. 17.00 w salce parafialnej.
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
8. Kolędnicy misyjni dziękują mieszkańcom naszej parafii za gościnność i otwartość serc oraz za ofiary złożone na cele misyjne.
9. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Galickiego. Polećmy jego, parafian, którzy odeszli w mijającym roku oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na ostatnie godziny starego roku.

Kanonicy Regularni Laterańscy

W imieniu własnym oraz wszystkich Współbraci Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich pracujących przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Nowonarodzony Jezus  obdarzy Was swoimi darami: miłością, pokojem i nadzieją.

Życzeniami i darem modlitwy otaczamy Papieża Franciszka, naszego Biskupa Ordynariusza Jerzego, Biskupa Nominata Adriana, Kapłanów i Siostry Zakonne.  O przyjęcie życzeń prosimy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów parafii i domu zakonnego. Modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, chorych, samotnych, starszych, przebywających w szpitalach i wszystkich, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu.

W dniu dorocznej uroczystości składam serdeczne podziękowania naszym Siostrom Benedyktynkom za ich piękną posługę w Parafii. Dziękuję Panu Organiście Tomaszowi i Chórowi Parafialnemu. Dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św., Lektorom, Ministrantom, Scholii,  Asyście Procesyjnej, Grupom parafialnym, modlitewnym i formacyjnym. Dziękuję rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję naszym sympatykom z Ełku i z okolic Ełku. Dziękuję dobrodziejom naszej Parafii, z naszego miasta i innych miast naszej Ojczyzny.  Dziękuję za stałe wsparcie modlitewne i za wsparcie finansowe. Dziękuję za prace wykonywane przy kościele i domu zakonnym: dziękuję zakładom pracy i osobom indywidualnym. Dziękuję urzędnikom, nauczycielom i służbie zdrowia. Pozdrowienia przekazuję wiernym innych wyznań i wszystkim ludziom dobrej woli. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres parafii i domu zakonnego.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom. Dziękujemy Ks. Rafałowi Przestrzelskiemu CRL za prowadzenie Mszy Świętej Roratniej przez cały Adwent.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom.
2. We wtorek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 6.30 i 12.00. Po Mszy o godz. 12.00 kościół będzie zamknięty do godz. 23.00. W wigilijny wieczór zasiądziemy do wieczerzy. Wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem  i złożeniem sobie życzeń. Niech ten wieczór będzie czasem  przebaczenia  i pojednania. Zachowajmy nasze polskie zwyczaje  i niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd.  Pamiętajmy o tych, których dziś już nie ma między nami, a którzy  z nami żyli i  kochali nas.
3. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00, przyjdźmy aby razem z pasterzami uczcić Narodzenie Pana Jezusa.
4. W środę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze Święte jak w każdą niedzielę.
5. W pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia zapraszamy na godz. 17.00. na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby śpiewać kolędy.
6. Zapraszamy na koncert świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 19.00.  Usłyszymy Te Deum - Wolfganga Amadeusza Mozarta i najpiękniejsze polskie  kolędy w wykonaniu Chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy oraz Małgorzaty Trojanowskiej- sopran,  . 
7. W dniach 28-30 grudnia 2019 r. kolędnicy misyjni odwiedzą rodziny naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędujących dzieci. Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Amazonii.
8. W sobotę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu w naszym  w kościele o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Święta.

Czytaj więcej...

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Dziękujemy za obecność, za modlitwę i za pomoc materialną.
2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o życie chrześcijańskie  rodzin.
3. Zapraszamy na Roraty. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe rodziny. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami.
4. W czwartek, 19 grudnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. Paczki te sfinansowane zostały z ofiar składanych w pierwsze piątki miesiąca przez parafian i gości.
5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem. W Adwencie znajdźmy czas na modlitwę i na czuwanie.
6. W kancelarii lub zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej na Święta Bożego Narodzenia. Nie dotyczy to chorych, do których uczęszczamy w pierwszy piątek. Chorych odwiedzimy 20  grudnia, w piątek  od godz. 8.00.
7. W przedsionku kościoła można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. minimalna ofiara: 6 zł.
8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tace. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii.
9. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Monikę Mejcz i + Bogdana Moroza. Zmarło także nienarodzone dziecko Abel Wiszowaty. Rodzicom Abla składamy wyrazy współczucia. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Naszym Drogim parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Przeżywamy XVIII Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary  do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Zbigniewa Reguckiego, kapłana z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, który poprowadzi rekolekcje.  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i księdza Zbigniewa. Taca na zakończenie rekolekcji w środę to wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone słowo. Dzisiaj nauki na każdej Mszy Świętej, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 16.30.
3. Czas rekolekcji to również czas spowiedzi. Spowiedź Święta będzie w poniedziałek wtorek i środę przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.
4. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe Rodziny. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami.
5. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem. W Adwencie znajdźmy czas na modlitwę i na czuwanie. Niech ono pomoże nam lepiej przygotować się do Bożego Narodzenia.
6. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.  Świece wigilijne w cenie 6 zł i 15 zł można nabyć w przedsionku kościoła.
7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tace. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii.
8. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Józefa Gwiazdowskiego, + Stanisława Działaka. Zmarło także nienarodzone dziecko Liliana Chmiel. Rodzicom Liliany składamy wyrazy serdecznego współczucia. Wszystkim zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, światła Ducha Świętego na owocne przeżywanie rekolekcji i nieustannej opieki Matki Najświętszej Niepokalanie Poczętej.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl