Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.
2. W Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w tym tygodniu w liturgii przypadają trzy wspomnienia obowiązkowe. W poniedziałek św. Wawrzyńca Iustiniani, biskupa. Wawrzyniec urodził się w Wenecji w 1381 r. Jako młodzieniec wstąpił w rodzinnym mieście do kongregacji kanoników prowadzących życie wspólne w klasztorze św. Jerzego z Algi. Z uwagi na wielkie cnoty, którymi się odznaczał, został wybrany najpierw na przeora klasztoru, potem przełożonego generalnego kongregacji, a wreszcie papież Eugeniusz IV mianował go biskupem. Założył wiele klasztorów żeńskich, troszczył się o zachowywanie karności kościelnej i o odnowę obyczajów. Z tytularnego biskupstwa w Grado przeniesiony został do Wenecji i ustanowiony pierwszym w historii patriarchą tego miasta. Powołał w nim do życia i rozwinął wiele dzieł miłosierdzia dla ubogich, zostawił też po sobie pisma ascetyczne i duszpasterskie.
We wtorek wspomnienie bł. Alicji le Clerc, dziewicy. Alicja urodziła się w Remiremont w Lotaryngii. Od wczesnej młodości, idąc za głosem wezwania Bożego, zakładała przy pomocy św. Piotra Fouriera, kanonika regularnego, szkoły dla dziewcząt i zapoczątkowała wiele dzieł apostolskich. Aby zapewnić im trwałość i rozwój powołała do życia, także z pomocą św. Piotra Fouriera, Kongregację Kanoniczek Regularnych św. Augustyna od Matki Bożej. Odznaczała się wieloma cnotami chrześcijańskimi. Bogata w zasługi, zmarła w Panu 9 stycznia 1622 r.
W piątek wspomnienie św. Marcina z Leon, prezbitera. Urodził się około roku 1130 w Leon, w Hiszpanii. Jako dziecko utracił matkę. Ojciec jego, Jan, po śmierci żony zamieszkał wraz z nim w klasztorze Kanoników Regularnych pod wezwaniem św. Marcelego z Leon. Gdy umarł ojciec, Marcin udał się w długą pielgrzymkę. Wróciwszy do ojczyzny, powtórnie zamieszkał we wspomnianym klasztorze i przyjął tam święcenia kapłańskie. Po zabraniu tego klasztoru Kanonikom Regularnym, schronił się w innym ich klasztorze, w Leon, u św. Izydora. Odznaczał się surowością życia, braterską miłością i gorliwym nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu. Napisał wiele traktatów, zwłaszcza o Piśmie świętym. Zmarł w Leon, 12 stycznia 1203 r.
3. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, są wyłożone książki, rozdawane podczas tegorocznej kolędy. Rodziny, które przyjęły kolędę w ubiegłym tygodniu, a z jakiejś przyczyny książki nie otrzymały, prosimy o zabranie jej ze sobą.
4. W sobotę, 13 stycznia o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla dzieci ze scholi, krucjaty eucharystycznej i kółka różańcowego.
5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła.
6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą Biuletyn Parafialny.
7. Z naszej rodziny parafialnej w mijającym tygodniu odeszli śp. Sabina Kosiorek i Edward Palczewski. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy zdrowia, opieki i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Rok Pański 2017 kończymy Świętem Świętej Rodziny. Opiece Jezusa, Maryi i Józefa  zawierzamy wszystkie dni Nowego Roku.
2. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
3. W Nowy Rok zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.00. Zgromadźmy się całymi rodzinami i uczcijmy przyjście naszego Zbawiciela śpiewem kolęd i pastorałek.
4. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy 2 stycznia, od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Księżom podczas kolędy będą towarzyszyć ministranci. Ofiary składane dla ministrantów przy tej okazji są przeznaczone na cele ministranckie. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 10.00.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 5 stycznia od godz. 8.00. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniami.
6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Placu Jana Pawła II o godz. 13.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy.
7. W niedzielę, 7 stycznia przypada druga rocznica śmierci ks. Kazimierza Rompalskiego CRL. Msza św.za duszę śp. ks. Kazimierza w sobotę, 6 stycznia o godz. 11.30.
8. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Może przy tej okazji warto zastanowić się nad włączeniem w którąś z grup parafialnych. Jest wiele grup modlitewnych, jest Akcja Katolicka, która wraz z Radą Parafialną, angażują się w wiele różnych inicjatyw ożywiających naszą parafię. Jest Krąg Biblijny, w którym możemy wspólnie podyskutować nad fragmentami Pisma Świętego, albo chociażby się przysłuchiwać dyskusji, co może zaowocuje chęcią zgłębiania Słowa Bożego, a także Klub Seniora, który daje możliwość radosnego spędzania wspólnego czasu. Dla chętnych i umiejących śpiewać swoje zaproszenie kieruje chór parafialny. Działa również Towarzystwo Ciemnych Typów. Można powiedzieć, że każdy może znaleźć coś dla siebie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Młodszych i młodzież zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów, lektorów bądź też scholi.

Czytaj więcej...

1. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła drugą niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i czyny pokutne możemy wyrazić solidarność i duchową bliskość z chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
2. W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie świętych pierwszych męczenników polskich. We wtorek w zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie św. Wawrzyńca z Dublinu, biskupa. W czwartek Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, odpust w parafii za jeziorem.
3. Wypominki z modlitwą różańcową codziennie o godz. 17.20. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.
4. Spotkanie Klubu Seniora dzisiaj o godz. 16.00.
5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy nad salkami. Bardzo prosimy o przyniesienie materiałów, których używaliśmy w zeszłym roku.
6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz.19.00, w piątek o godz.19.00 spotkanie dla młodzieży w kaplicy nad salkami.
7. W sobotę, 18 listopada jubileusz 20-lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej. Gościem jubileuszu będzie Urszula Furtak, Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Mszy Świętej o godz. 10.00 w katedrze będzie przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, następna część spotkania roz-pocznie się w Ełckim Centrum Kultury o godz. 11.30. W pro-gramie m.in. prelekcja „Odpowiedzialność za Ojczyznę jako dobro wspólne", film o działalności Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej, odznaczenia, podziękowania, a także występ ełckiego chóru GospElk. Święto zakończy się wspólną agapą.

Czytaj więcej...

1.  Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Ostatnia Msza św. o godz. 11.30; po niej kościół będzie zamknięty do godz. 23.00.
2. Pasterka dziś o godz. 24.00. Zgromadźmy się na Eucharystii w tę świętą noc, aby jako pierwsi uczcić Boże Narodzenie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 23.50.
3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. We wtorek II dzień świąt - Święto św. Szczepana. Porządek mszy także jak w każdą niedzielę.
4. Zapraszamy na koncerty świąteczne, które odbędą się w naszym kościele: we wtorek, 26 grudnia o godz. 19.00 koncert „Gloria- Karla Jenkinsa i najpiękniejsze kolędy” w wykonaniu Chóru Kontrapunkt z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy. 28 grudnia koncert kolęd zespołu „Zakopower” o godz. 19.00. Bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasie ECK-u 27 i 28 grudnia. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorami koncertu są: Miasto Ełk, ECK i Parafia NSJ. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w kaplicy nad salkami.
5. 27 grudnia o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Towarzystwa Ciemnych Typów w sali parafialnej. 29 grudnia (piątek) o godz. 12.00 Msza św. w int. Żywego Różańca i po Mszy św. spotkanie opłatkowe.
6. Za tydzień Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień roku - wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 17.15.
7. W dniach 27-29 grudnia dzieci z Krucjaty Eucharystycznej jako kolędnicy misyjni odwiedzą mieszkańców naszej parafii. Dzieci będą kolędować w godz. 11.00-15.00. Ofiary będą przeznaczone na cele misyjne.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu: w zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich we wtorek wspomnienie świętych zakonników Izraela, Waltera i Teobalda, w środę święto wszystkich świętych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. W czwartek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki na Lateranie, zwanej „matką wszystkich kościołów Miasta i świata”, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours. 

2. Wypominki z modlitwą różańcową codziennie o godz. 17.20. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach. 

3. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę chociażby w myśli za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

4. Spotkanie Klubu Seniora dzisiaj o godz. 16.00.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy nad salkami.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w czwartek, 9 listopada będzie wydawana żywność dla podopiecznych.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00, w piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży w kaplicy nad salkami.

Czytaj więcej...

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Dziękujemy spowiednikom i wszystkim, którzy modlitwą i cierpieniem wypraszali łaski dla swoich rodzin, jak też parafii.

2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zapraszamy serdecznie na ostatni tydzień rorat. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. 

4. W poniedziałek, 18 grudnia o godz. 18.30, Rada Parafialna rozpocznie gruntowne sprzątanie kościoła przed świętami. Wszystkich, którzy nie należą do Rady, a chcieliby pomóc, w szczególności panowie i młodzież, serdecznie zapraszamy. We wtorek rozpocznie się strojenie kościoła na święta, wtedy również zapraszamy chętnych do pomocy.

5. Wieczór Uwielbienia w sobotę, 23 grudnia o godz. 18.45. W całym przed-świątecznym zabieganiu postarajmy się znaleźć czas na wyciszenie i refleksję. Ostatnia okazja przed świętami, aby skorzystać z sakramentu pokuty będzie podczas Wieczoru Uwielbienia.

6. Jak co roku włączamy się w ogólnopolskie „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 6 zł, świece - kule w cenie 13 zł, można nabyć w przedsionku kościoła. 

7. W kancelarii lub zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i komunii św. na Święta Bożego Narodzenia. Nie dotyczy to chorych, do których uczęszczamy w pierwsze piątki. Chorych odwiedzimy 22 grudnia, tj. w piątek od godz. 8.00.

Czytaj więcej...

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Modlimy się za tych, którzy troszczą się o kościół, modlą się w nim, przyjmują sakramenty oraz udzielają materialnej pomocy.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia
  3. Spotkanie Klubu Seniora dzisiaj o godz. 16.00.
  4. Do wtorku trwamy na modlitwie różańcowej. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się we wtorek o godz. 16.30. Pomyślmy ile razy w tym miesiącu odmówiliśmy różaniec i wykorzystajmy choćby ostatni dzień na modlitwę.
  5. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca Św.,  Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
  6. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Porządek modlitw na cmentarzu następujący: od godz. 10.00 do godz. 12.00 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami, zaś o godz. 12.00 uroczysta Msza św. połączona z procesją po cmentarzu. Na nowym cmentarzu modlitwy za zmarłych od godz. 10.00, a Msza św. za zmarłych o godz. 10.30. Modlitwy na cmentarzu w Bartoszach o godz. 10.30. W Bartoszach nie będzie Mszy św. Ci, którzy nie wezmą udziału we Mszy św. w kościele zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką daje nam Msza św. na cmentarzach.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Krzysztofa Czepirskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi, który poprowadzi rekolekcje.  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i księdza rekolekcjonisty. Taca na zakończenie rekolekcji we wtorek to wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone słowo. 

2. Czas rekolekcji to również czas spowiedzi. Spowiedź święta będzie miała miejsce w poniedziałek i wtorek przed każdą Mszą świętą. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas. Podczas rekolekcji spowiadać będą również księżą zaproszeni z dekanatu.

3. W tym tygodniu: w środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża, reformatora zakonu karmelitańskiego. 

4. Zapraszamy serdecznie na roraty. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. Z racji rekolekcji adwentowych w poniedziałek i wtorek dzieci wezmą udział we Mszy św. o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. 

6. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Po-mocy, która jest odprawiana w naszym kościele w środy o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj obchodzony jest 91. Światowy Dzień Misyjny, otwierający Tydzień Misyjny, który potrwa do 28 października. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo odkryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

4. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

5. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej odprawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się za ławkami.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy także intencje mszalne na 2018 rok.

7. Zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, który będzie miał miejsce w niedzielę, 29 października. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, dlatego pomyślmy o zaplanowaniu czasu w ten wieczór w ostatnią nie-dzielę miesiąca.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj, w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła. Razem z Maryją będziemy przeżywać czas oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu (10 grudnia), rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje potrwają trzy dni, do wtorku włącznie, a wygłosi je o. Krzysztof Czepirski OMI (Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej). Już dzisiaj prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji. W niedzielę nauki na każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 16.30.

2. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msza św. roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.

3. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. We wtorek, 5 grudnia o godz. 12.00, Msza św. w intencji czcicieli Michała Archanioła.

5. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele w środy o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta o 17.30.

Czytaj więcej...

1. Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo od-kryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o godz. 16.30. 

2. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego. W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. W Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w poniedziałek wspomnienie św. Bertranda, biskupa. 

3. Także w poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru św. papieża Jana Pawła II, dzień szczególnej wdzięczności za jego życie, pontyfikat i świętość. Tego dnia także 100. rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej.

4. W środę, 18 października swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz Łukasz Grzechca CRL. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w nie-dzielę, 22 października o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich parafian, gości i grupy parafialne.

5. Z racji święta św. Łukasza wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy obfitości Bożych darów w życiu prywatnym oraz w posłudze chorym.

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Wkrótce rozpoczniemy roraty, można już zatem przygotowywać lampiony.
2. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00. O oprawę muzyczną zadba nie tylko nasza schola, która co miesiąc ubogaca modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, ale również chór Kontrapunkt pod dyrekcją Rafała Sulimy. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy za zmarłych, w czasie tego wieczoru również ogarniemy modlitwą zmarłych.
3. W tym tygodniu: w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W najbliższych dniach także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.00, zaś o godz. 16.30  Msza św. dla dzieci. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe z rozmyślaniami, o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy. O godz. 20.00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego sakramentu w kaplicy nad salkami.
4. Wypominki z modlitwą różańcową codziennie o godz. 17.20. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.
5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy.
6. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek, 28 listopada w godz. 14.00-16.00 będzie wydawana żywność dla podopiecznych.

Czytaj więcej...

1. Dziś, w drugą niedzielę października, obchodzony jest XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.20. Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu: we wtorek w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie św. Jana z Brindlington, prezbitera; w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych. Tego dnia również 100. rocznica ostatniego z objawień fatimskich. 

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 9 października o godz. 19.00 w kaplicy nad salkami.

6. W środę, 11 października o godz. 16.30, w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty pogrzeb Dzieci Utraconych.

7.  Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawia-na w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00, a także w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane w każdy czwartek przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się w koszyczku za ławkami w kościele można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

1. Dziś po raz pierwszy, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Jak napisał papież Franciszek: ten dzień to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia.
2. Właśnie w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – wspomnienie ofiarowania Matki Bożej, dzień modlitwy za zakony kontemplacyjne. W środę – wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i chórów kościelnych. Z okazji wspomnienia Msza św. w intencji chóru parafialnego i pana organisty Tomasza Sulimy zostanie odprawiona za tydzień, w niedzielę o godz. 10.00. W piątek – wspomnienie męczenników wietnamskich.
4. Wypominki z modlitwą różańcową codziennie o godz. 17.20. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.
5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy nad salkami.
6. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00 i do nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II  w czwartek przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się  w koszyczku za ławkami można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II.
7. W czwartek, 23 listopada o godz. 18.00, Msza św. w intencji Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku z okazji jubileuszu 70-lecia placówki. Po Mszy św. koncert organowy w wykonaniu Marii Terleckiej i Rafała Sulimy.

Czytaj więcej...

1.Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.20.  O  poprowadzenie  rozważań w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek - Żywy Różaniec, we wtorek - Parafialny Klub Seniora, w środę - Domowy Kościół, w czwartek - Rodzinę Radia Maryja, w piątek - Rodziny Serca Jezusowego, w sobotę - Rodziny Nazaretańskie,  a  w  następną niedzielę -Wspólnotę Działa Nieustannej  Nowenny Uczniów Jezusa. 

Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. 

2. Dziś o godz.19.00 zapraszany na koncert z cyklu Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy świętych Aniołów Stróżów; we wtorek w Zakonie Kanoników Regularnych wspomnienie św. Chrodeganda, biskupa; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy.

5. Także na poniedziałek na godz.  17.00  Siostry  Karmelitanki  Bose  zapraszają na uroczystość ku czci Św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Msza św. w Witynach.

6. Od jutra, czyli od 2 października, w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na styczeń 2018 roku.

7. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową.  Za  zmarłych  będziemy  się  modlili  od  poniedziałku  do  soboty, przez cały listopad.  Intencje  Mszy  świętej  składkowej  odprawimy  w  Dzień  Zaduszny. Przez cały listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się za ławkami. 

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl