Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. W tym tygodniu: w zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich we wtorek wspomnienie świętych zakonników Izraela, Waltera i Teobalda, w środę święto wszystkich świętych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. W czwartek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki na Lateranie, zwanej „matką wszystkich kościołów Miasta i świata”, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours. 

2. Wypominki z modlitwą różańcową codziennie o godz. 17.20. Każdego dnia listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach. 

3. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę chociażby w myśli za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

4. Spotkanie Klubu Seniora dzisiaj o godz. 16.00.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kaplicy nad salkami.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w czwartek, 9 listopada będzie wydawana żywność dla podopiecznych.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00, w piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży w kaplicy nad salkami.

8. W sobotę przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, święto państwowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 12.00,  w Katedrze – pod przewodnictwem ks. Biskupa – również o godz. 12.00. Po Mszy św. przemarsz pod obelisk Józefa Piłsudskiego.

9. W następną niedzielę będzie obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

10. Narzeczonych informujemy, iż najbliższy termin kursu przed-małżeńskiego w naszej parafii to 23-25 lutego 2018 roku.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na potrzeby naszego kościoła. Z serca dziękujemy za ofiary na remont nasze świątyni. Przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, pragniemy z serca podziękować panu prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu Mszy św. w kaplicy zakonnej na cmentarzu 2 listopada. Kierownikowi cmentarza i wszystkim pracownikom za przygotowanie kaplicy. Dziękujemy siostrze Sawii, naszym szafarzom i świeckim za pomoc w godnym przeżyciu tego święta. Z serca dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę na cmentarzu za naszych zmarłych. 

12. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Łapińską, Marię Łukuć, Danutę Gudan i Zofię Mroczkowską. Polećmy je, bliskich naszych zmarłych i zmarłych polecanych w wypominkach Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy Bożej dobroci, błogosławieństwa i ciągłego wzrastania w świętości..

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Modlimy się za tych, którzy troszczą się o kościół, modlą się w nim, przyjmują sakramenty oraz udzielają materialnej pomocy.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia
  3. Spotkanie Klubu Seniora dzisiaj o godz. 16.00.
  4. Do wtorku trwamy na modlitwie różańcowej. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się we wtorek o godz. 16.30. Pomyślmy ile razy w tym miesiącu odmówiliśmy różaniec i wykorzystajmy choćby ostatni dzień na modlitwę.
  5. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojca Św.,  Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
  6. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Porządek modlitw na cmentarzu następujący: od godz. 10.00 do godz. 12.00 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami, zaś o godz. 12.00 uroczysta Msza św. połączona z procesją po cmentarzu. Na nowym cmentarzu modlitwy za zmarłych od godz. 10.00, a Msza św. za zmarłych o godz. 10.30. Modlitwy na cmentarzu w Bartoszach o godz. 10.30. W Bartoszach nie będzie Mszy św. Ci, którzy nie wezmą udziału we Mszy św. w kościele zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką daje nam Msza św. na cmentarzach.

Czytaj więcej...

1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów w kolejną niedzielę, 10 września o godz. 11.30. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy również jutro, w pierwszy dzień szkoły na godz. 18.00 dzieci, młodzież oraz grono pedagogiczne na Mszę św. za śp. panią wicedyrektor SP4 Małgorzatę Michoń. 

2. Przypominamy, że nie obowiązuje już wakacyjny porządek Mszy św. w naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli nie będzie odprawiana Msza św. o 20.00, wraca sprawowana o godz. 16.00. 

3. Spotkanie Klubu Seniora dziś (3 września) o godz. 16.00. 

4. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich w środę, 6 września, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. III gimnazjum) oraz ich rodziców w czwartek, 7 września o godz. 19.00, w kościele. 

6. W najbliższy piątek, 8 września o godz. 18.30 spotkanie katechetów. 

Czytaj więcej...

1. Dzisiaj obchodzony jest 91. Światowy Dzień Misyjny, otwierający Tydzień Misyjny, który potrwa do 28 października. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo odkryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

4. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

5. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej odprawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się za ławkami.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy także intencje mszalne na 2018 rok.

7. Zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, który będzie miał miejsce w niedzielę, 29 października. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, dlatego pomyślmy o zaplanowaniu czasu w ten wieczór w ostatnią nie-dzielę miesiąca.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, Ojca Duchowego Zakonu Kanoników Regularnych. Msza św. w intencji Zakonu i księży pracujących w naszej parafii o godz.18.00;

- we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej siostrę Taidę Pęczak OSB. Życzymy siostrze obfitości Bożych łask w pełnieniu posługi w naszej wspólnocie.

3. W piątek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów w niedzielę,10 września o godz. 11.30. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rano od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W sobotę Msza św. wynagradzająca w kaplicy nad salkami i całonocna adoracja. Msze św. pierwszopiątkowe dla dzieci rozpoczniemy w październiku.

5. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy świętej o godz. 20.00, będzie za to odprawiana Msza o godz. 16.00. 

6. We wtorek Msza św. w intencji  Ojca św., Ojczyzny, radia Maryja i TV Trwam

7. W piątek przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to dzień szczególnych modlitw o pokój na świecie.

Czytaj więcej...

1. Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo od-kryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o godz. 17.20. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o godz. 16.30. 

2. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego. W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. W Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich w poniedziałek wspomnienie św. Bertranda, biskupa. 

3. Także w poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru św. papieża Jana Pawła II, dzień szczególnej wdzięczności za jego życie, pontyfikat i świętość. Tego dnia także 100. rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej.

4. W środę, 18 października swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz Łukasz Grzechca CRL. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w nie-dzielę, 22 października o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich parafian, gości i grupy parafialne.

5. Z racji święta św. Łukasza wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy obfitości Bożych darów w życiu prywatnym oraz w posłudze chorym.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii

- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w czwartek święto  św. Bartłomieja , Apostoła

- w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek o godz. 17.30, do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 17.30, do Ducha Św. w poniedziałek o godz. 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania  przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, które będziemy odczytywać w czasie nabożeństwa czwartkowego do Św. Jana Pawła II o godz. 17.30. można składać do skarbony, która znajduję się pod chórem. 

3. Kartki na intencje przez wstawiennictwo Jana Pawła II i Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz deklaracje do Towarzystwa Ciemnych Typów znajdują się na stoliku za ławkami. Deklaracje oddajemy w zakrystii.

4. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy co roku akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień jest wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp., które będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca serdeczne „Bóg zapłać”.

Czytaj więcej...

1. Dziś, w drugą niedzielę października, obchodzony jest XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.20. Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu: we wtorek w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich wspomnienie św. Jana z Brindlington, prezbitera; w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych. Tego dnia również 100. rocznica ostatniego z objawień fatimskich. 

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 9 października o godz. 19.00 w kaplicy nad salkami.

6. W środę, 11 października o godz. 16.30, w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty pogrzeb Dzieci Utraconych.

7.  Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawia-na w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00, a także w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II, odprawiane w każdy czwartek przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się w koszyczku za ławkami w kościele można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii

- we wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana też Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą  niedzielę. Po każdej Mszy św. będą pobłogosławione zioła i kwiaty. W tym dniu obchodzimy też święto państwowe – kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą,

- w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

- w sobotę święto - rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego 

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

3. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy co roku akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień jest wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp., które będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowana będzie autokarowa pielgrzymka na odpust w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka będzie miała miejsce w dniach 9-10 września. Koszt 130 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Czytaj więcej...

1.Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.20.  O  poprowadzenie  rozważań w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek - Żywy Różaniec, we wtorek - Parafialny Klub Seniora, w środę - Domowy Kościół, w czwartek - Rodzinę Radia Maryja, w piątek - Rodziny Serca Jezusowego, w sobotę - Rodziny Nazaretańskie,  a  w  następną niedzielę -Wspólnotę Działa Nieustannej  Nowenny Uczniów Jezusa. 

Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. 

2. Dziś o godz.19.00 zapraszany na koncert z cyklu Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy świętych Aniołów Stróżów; we wtorek w Zakonie Kanoników Regularnych wspomnienie św. Chrodeganda, biskupa; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy.

5. Także na poniedziałek na godz.  17.00  Siostry  Karmelitanki  Bose  zapraszają na uroczystość ku czci Św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Msza św. w Witynach.

6. Od jutra, czyli od 2 października, w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na styczeń 2018 roku.

7. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową.  Za  zmarłych  będziemy  się  modlili  od  poniedziałku  do  soboty, przez cały listopad.  Intencje  Mszy  świętej  składkowej  odprawimy  w  Dzień  Zaduszny. Przez cały listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się za ławkami. 

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża- Edyty Stein, dziewicy i  męczennicy, patronki Europy, w czwartek - święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek- wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek o godz. 17.00, do Bożego Miłosierdzia we wtorek o godz. 17.30, do Ducha Św. w poniedziałek o godz. 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Prośby i podziękowania przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, które będziemy odczytywać w czasie nabożeństwa czwartkowego do Św. Jana Pawła II o godz. 17.30. można składać do skarbony, która znajduję się pod chórem. 

3. Deklaracje do Towarzystwa Ciemnych Typów znajdują się na stoliku za ławkami.

4. Zapraszamy do udziału w XV Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która będzie miała miejsce 12 sierpnia 2017 r. Msza św. o godz.11.00.

5. Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny we wrześniu organizujemy akcję „Przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin”. Przez cały sierpień będzie wystawiony kosz, do którego można składać różne przybory szkolne jak: tornistry, kredki, długopisy itp. Dary będą przekazane dzieciom biednym z naszej parafii. Za ten dar serca serdeczne Bóg zapłać.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby kościoła. 

Czytaj więcej...

1. Spotkanie rodziców i dzieci, które chcą przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. 

2. W tym tygodniu w liturgii: 

– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i jednego z patronów Polski; 

– w środę wspomnienie męczenników koreańskich, 

– w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła,

– w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio.

3. Zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która jest odprawiana w naszym kościele we wszystkie środy o godz. 18.00 i na nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II  w czwartki przed wieczorną Mszą św. Na kartkach, które znajdują się w koszyczku za ławkami można zapisywać intencje do Mszy św. składkowej oraz podziękowania i prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II. Zapraszamy również do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz.11.30.

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki w godz. 8.00-10.00 oraz w środy i piątki w godz. 16.00-17.30. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i Mszę św. składkową. Za zmarłych będziemy się modlili od poniedziałku do soboty, przez cały listopad. Intencje Mszy świętej składkowej odprawimy w Dzień Zaduszny. Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. W tym celu zostały przygotowane kartki, które znajdują się w koszyczku za ławkami.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:
- w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
- pierwsza sobota miesiąca, o godz. 20.00 Msza św. wynagradzająca za nasze grzechy, a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie więc po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po wieczornej Mszy św. – zakończenie w najbliższy piątek. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w każdy czwartek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

4. W poniedziałek ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00, w kaplicy nad salkami.

5. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy nad salkami zostanie odprawiona Msza św. dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

6. W piątek o godz.18.00 Msza św. dla Ruchu Lednickiego. Po Mszy spotkanie młodzieży w salkach.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. odpustowej. Dziękujemy asyście procesyjnej, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, organiście, służbie liturgicznej, szafarzom Komunii św. Wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę w intencji parafii i ks. Mariana Wojtkowiaka CRL, przeżywającego 60-lecie kapłaństwa.

Czytaj więcej...

1. W tym tygodniu w liturgii:
– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
– w sobotę świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

2. Trwa pielgrzymka papieża Franciszka do Kolumbii. W swoich modlitwach uwzględnijmy prośbę o dobre owoce tej pielgrzymki oraz o trwały pokój w tym kraju.

3. Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Wychowania, który tym razem wpisuje się jubileusze maryjne - trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie. Zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.

4. Spotkanie lektorów dzisiaj o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

5. W Ełckim Centrum Kultury dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert finałowy na zakończenie I Mazurskich Warsztatów Gospel.

6. Pierwsze organizacyjne spotkanie Towarzystwa Ciemnych Typów odbędzie się 16 września (w sobotę) o godz. 16.00 w salce parafialnej. Osoby, które jeszcze zastanawiają się nad przystąpieniem do Towarzystwa Ciemnych Typów prosimy o składanie deklaracji w zakrystii. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ławkami.

Czytaj więcej...

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które budowały ołtarz. Dziękujemy asyście procesyjnej, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, panu organiście, ministrantom, lektorom, szafarzom Komunii św. oraz parafianom za przystrojenie okien i balkonów na trasie procesji.

Podziękowania kierujemy także do tych, którzy wczoraj zaangażowali się w naszej parafii w przygotowanie Stacji Młodzieżowej Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. Przez całą oktawę Bożego Ciała, a także w niedziele i święta, połączone z procesją wokół kościoła.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 19.00 w kaplicy.

4. We wtorek będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Do godz. 13.30 będzie można dostarczyć zużyty sprzęt na plac przy salkach parafialnych.

5. Jak co roku, 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy – pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy byli zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji w czwartek błogosławieństwo wianków.

Czytaj więcej...

Kanonicy.pl