Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera, we wtorek świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i towarzyszy, w środę św. Rity z Cascii, zakonnicy, w czwartek św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa i męczennika, w piątek Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, zaś w sobotę św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Przypominamy, że trwa maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie przed wieczorną Mszy św., zaś w każdą niedzielę połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. 

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w najbliższy czwartek, 23 maja w godz.14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

5. W najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 19.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin w sobotę 25 maja o godz. 9.30. Próby liturgiczne odbędą się w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.45 w kościele.

6. Za tydzień, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Modlitwa w intencji wszystkich mam, żyjących i zmarłych, na Mszy Św. o godz. 10.00.

7. Za tydzień, 26 maja przypada ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia. 

8. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć zawiązek małżeński, zapraszamy na kurs w naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, osobiście i telefonicznie. Ilość miejsc ograniczona.

9. Wychodząc z kościoła można  zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, a także za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.

11. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Topolską. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Pozdrawiamy ludzi chorych, samotnych, opuszczonych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Dziś w naszej parafii ma miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc.
3. Także dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert z cyklu „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w wykonaniu Edyty Krzemień- sopran i Rafała Sulimy - organy. Wstęp wolny.
4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy (to także rocznica objawień fatimskich i rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II), we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w sobotę w diecezji ełckiej wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
5. Przypominamy, że nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane jest w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W niedziele nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału!
6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 13 maja o godz.  18.45.
7. W czwartek 16 maja, o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania w sali parafialnej.
8. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii świętej zostanie odprawiona w niedzielę, 19 maja o godz. 11.30. Próba dla dzieci we wtorek, 14 maja o godz. 16.30. Spowiedź w piątek, 17 maja od godz. 16.30.
9. Narzeczonym, którzy zamierzają w najbliższej przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Wiesz, że Cię kocham - pod tym właśnie hasłem odbędą się tegoroczne, XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000. Ruch Lednicki działający przy parafii NSJ w Ełku zaprasza do wspólnego wyjazdu. Z naszej parafii autokar wyruszy w sobotę, 1 czerwca o godz. 2.00. Powrót w niedzielę, 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu 110 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała.
11. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer „Martyrii", a także zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
12. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.
13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Musiał, Janinę Domurat i Barbarę Toczyłowską. Polećmy Je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy tydzień. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Biblijną. Uroczysta Msza św. z intronizacją Pisma św. dziś o godz. 16.00.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
3. Przypominamy, że nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane jest w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W niedziele i święta nabożeństwo połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni.
4. W środę, 8 maja  o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz święta Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny RP.
5. W przyszłą niedzielę, 12 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Apelujemy, aby parafianie nie związani z uroczystością wybrali uczestnictwo na Mszy św. o innej godzinie. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę, 11 maja o godz. 9.30.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert z cyklu „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w wykonaniu Edyty Krzemień- sopran i Rafała Sulimy - organy. Wstęp wolny.
7. Msza św. z okazji rocznicy I Komunii świętej zostanie od-prawiona w niedzielę, 19 maja o godz. 11.30. Próba dla dzieci we wtorek, 14 maja o godz. 16.30.
8. Zapraszamy młodzież na 23. Spotkanie Młodych w Lednicy „Wiesz, że Cię kocham”, które rozpocznie się 1 czerwca. Z naszej parafii autokar wyruszy w sobotę, 1 czerwca o godz. 2.00. Powrót w niedzielę, 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu 110 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała Przestrzelskiego CRL.
9. Narzeczonym, którzy zamierzają w najbliższej przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer „Martyrii" , a także zabrać ze sobą Biuletyn Parafialny.
11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona właśnie na cele remontowe.
12. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Martę Błaszczyk oraz Krystynę Stasiukiewicz. Polećmy Je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
2. Dziś także odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Uroczysta Msza św. i diecezjalna pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. wraz rodzinami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
3. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dzisiaj zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu w liturgii:, we wtorek, 30 kwietnia - uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej diecezji. Uroczyste nieszpory o godz. 17.00 w naszym kościele, następnie procesja i Msza św. w katedrze ełckiej o godz. 18.00. W środę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. W piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski, porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, czyli o godz. 6.30, 12.00 i 18.00. W sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.5 maja - święto św. Stanisława Kazimierczyka CRL.
5. We wtorek, 30 kwietnia Msza św. w int. Ojca św., Ojczyzny , TV Trwam i Radia Maryja o godz. 12.00.
6. Również we wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Marian Wojtkowiak CRL. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. W środę rozpoczniemy maj, który w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W niedziele i święta nabożeństwo połączone z procesją wokół świątyni.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Dzieci zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00 bądź 18.00. Nie będzie bowiem Mszy św. o godz. 16.30.  W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
9. Konferencja przed sakramentem chrztu w sobotę, 4 maja o godz. 17.00 w salce parafialnej.
10. Uroczysta Msza św. w pierwszą rocznicę I Komunii świętej odbędzie się 19 maja o godz. 11.30. Próba dla dzieci we wtorek, 14 maja o godz. 16.30.
11. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne składane na remont dachu naszego kościoła.

Czytaj więcej...

Niech radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa przeniknie serca dzieci, młodzieży, rodziców, ludzi samotnych, starszych  i chorych. Słowami wdzięczności i najlepsze życzenia składamy pod adresem przyjaciół i dobrodziejów naszej parafii i domu zakonnego oraz gości nawiedzających naszą parafię. Modlitwą otaczamy wszystkich, którzy przeżywają ból odejścia najbliższych sobie osób. Dziękujemy także za życzenia świąteczne przesłane na adres naszego domu zakonnego.
1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na KUL.
3. Od piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nowenna jest odprawiana codziennie o 17.45.
4. Zebranie rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej, we wtorek, 23 kwietnia po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.
5. W następną niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
Uroczysta, odpustowa Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach o godz. 15.00.
6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy więc na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
7. Ze względu na Oktawę Wielkanocną diecezjalną Uroczystość Świętego Wojciecha, połączoną z imieninami ks. bp Jerzego Mazura, biskupa ełckiego, będziemy obchodzić we wtorek, 30 kwietnia. Modlitwy rozpoczną się o godz. 17.00 Nieszporami w naszym kościele. Po Nieszporach wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do katedry, w której zostanie odprawiona Msza św.
8. Zapraszamy młodzież na 23. Spotkanie Młodych w Lednicy, które pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham” rozpocznie się 1 czerwca. Z naszej parafii wyruszy autokar w sobotę, 1 czerwca o godz. 2.00. Koszt  110 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Rafała.
9. Ze wspólnoty Księży Kanoników Regularnych Laterańskich odszedł do wieczności nasz współbrat ks. Mieczysław Madej. Zmarł w Drezdenku w wieku 86 lat. Wieczny odpoczynek…
10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby remontowe naszego kościoła.
11. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w liturgię Wielkiego Tygodnia i wystrój kościoła.
Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, inaczej zwaną Niedzielą Meki Pańskiej. Po raz ostatni w tegorocznym Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z adoracją Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego - dzisiaj o godz. 17.00.
2. W zakrystii zapisujemy jeszcze chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć wielkanocną Komunię Świętą. Chorych odwiedzimy w poniedziałek, 15 kwietnia od godz. 8.00.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywali święte Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa:
- godz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.
- do godz. 22.00 – Adoracja w Ciemnicy. W godz. 21.00-22.00 adorację poprowadzi „Głos Serca”, schola z wieczorów uwielbienia.
Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu:
- Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy w godz. 7.00-18.00.
- godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla dzieci. - godz. 17.15 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.
- godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.
- do godz. 22.00 – Adoracja przy Bożym Grobie. W godz. 21.00-22.00 adorację poprowadzi schola „Głos Serca”.
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna
- Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00-18.00 oraz po zakończeniu Liturgii Paschalnej do godz. 23.00.
- Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w godz. 10.00-16.00 - co pół godziny.
- godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece.
- do godz. 23.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. W godz. 21.00-23.00 adorację poprowadzi schola „Głos Serca”.  
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
- godz. 6.00 – Msza Św. z procesją rezurekcyjną.
4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielki Czwartek w godz. 10.00-13.00, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godz. 10.00-16.00. Komunia święta w czasie Triduum może być udzielana tylko w czasie nabożeństw. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły.

Czytaj więcej...

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, prowadzi je ojciec Paweł Zybura, dominikanin, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zawierzamy jego osobę i czas rekolekcji Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona jako podziękowanie księdzu rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odprawiane są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. 

3. Próba ustawienia dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek, 11 kwietnia o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w czwartek, 11 kwietnia w godz. 14.00-16.00, będą wydawane paczki świąteczne dla podopiecznych. Paczki te sfinansowane zostały m.in. z ofiar pierwszopiątkowych składanych przez parafian. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na ten cel.

5. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana: dla dzieci w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.

6. W piątek, 12 kwietnia 2019 roku odprawiona będzie Droga Krzyżowa na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 na Placu Jana Pawła II, a zakończenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Przedstawiciele naszej parafii krzyż będą nieśli od stacji III do IV. 

Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Plac Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Gdańska, Sikorskiego, Bahrkego, Grota Roweckiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa zakończy się Komunią Świętą, Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem pasterskim.  

Czytaj więcej...

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odprawiane są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św.
2. Zebranie rodziców dzieci, które mają w tym roku przyjąć I Komunię św. odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia po wieczornej Mszy św.
3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana: dla dzieci w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek, 5 kwietnia o godz. 18.45 w sali parafialnej. Zapraszamy nie tylko tych, co systematycznie uczęszczają na spotkana Kręgu, ale również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
6. Konferencja przed chrztem w sobotę, 6 kwietnia o godz. 17.00 w sali parafialnej.
7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
8. Od 10 do 15 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Bawarii, Czech i Austrii śladami Papieża Benedykta XVI. To pielgrzymowanie będzie swego rodzaju "rekolekcjami w drodze" w czasie których odwiedzimy miejsca związane z Papieżem Benedyktem XVI. Koszt pielgrzymki: 450 zł oraz 240 euro. Zapisy u ks. Łukasza.
9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny z akcji Caritas, minimalna ofiara to 6 zł.
10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby parafii, zwłaszcza remont dachu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już dziś składamy za te ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

Parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, Narodowy Dzień Życia.
2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku odprawiane są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św.
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, 25 marca o godz. 18.45. Zapraszamy nie tylko tych, co systematycznie uczęszczają na spotkana Kręgu, ale również nowe osoby, które chcą zgłębić tajemnice Pisma Świętego.
3. We wtorek, 26 marca, o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ojca św., Ojczyzny, TV Trwam oraz Radia Maryja.
4. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i modlitwy podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W Wielkim Poście jest odprawiana: dla dzieci w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży, a szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.
5. Za tydzień, 31 marca –  ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
6. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o czynach miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Na przykład o jałmużnie wielkopostnej, poprzez którą stajemy się wrażliwi na drugiego człowieka.
7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny z akcji Caritas, minimalna ofiara to 6 zł.
8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Albinę Litwin, Zbigniewa Berdowskiego, Ryszarda Markowskiego, Mariannę Siedlecką. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym drogim parafianom, dobrodziejom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pomocy Matki Bożej Bolesnej w przezywaniu Wielkiego Postu.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl